Sleduj nás

UFC - Usman Kamaru - Masvidal Jorge

UFC - Usman Kamaru - Masvidal Jorge

Pouhých šest dní před začátkem turnaje se měnilo složení hlavního zápasu turnaje UFC 251. To z důvodu pozitivního testu na koronavirus u Gilberta Burnse. Od začátku bylo jasné, že nemocného Brazilce nahradí někdo z dvojice Covington/Masvidal. K velké radosti fanoušků se podařilo přesvědčit trucujícího držitele BMF titulu Masvidala.

Jeho sobotní soupeř a současný šampion veltrové divize Kamaru Usman půjde do tohoto zápasu s bilancí šestnáct výher a jedna porážka, kdy 50 % vítězství získal rozhodnutím rozhodčích. I když Kamaru platil vždy spíše za wrestlera, má v průměru 4.60 signifikantních úderů za minutu s přesností 52 %. V posledním vystoupení, které bylo zároveň první obhajobou, dokázal Usman zlikvidovat Colbyho Covingtona, kterého během necelých pěti kol zasypal 175 přesnými údery a také mu zlomil čelist. I když nemusejí být zápasy „Nigerijské noční můry“ pro diváky vždy zábavné, je nutné uznat, že současný šampion ovládá své řemeslo dokonale a boj se většinou odehrává tam, kde on chce. Kromě perfektního wrestlingu může Usman nabídnout i černý pás v BJJ a prakticky nekonečné kardio.

Usman Kamaru vs. Masvidal Jorge na UFC 251


Jorge Gamebred Masvidal má momentálně rekord pětatřicet výher a třináct porážek, kdy 49 % vítězství získal na body. Excelentní postojář a legenda pouličních zápasů vypálí na soupeře 4.33 významných úderů za minutu s přesností 47 %. Jorge měl extrémně úspěšný loňský rok. Nejprve ustřelil hlavu Darenu Tillovi, následně za pět vteřin vyřídil drzého Bena Askerna a nakonec v krásném zápase strašlivě zbil Natea Diaze, kterého od další bolesti zachránila stopka ringového lékaře. Masvidal sice vyhrává většinu soubojů v postoji, ale má také vynikající obranu proti takedownům a navíc díky své tvrdosti nebyl ukončen více než deset let.

Vzhledem k prakticky nulové šanci na pořádnou přípravu půjde Masvidal do toho souboje jako velký outsider. Usman ale v posledním zápase ukázal, že pokud jde do bitvy s borcem, kterého příliš nemusí, podléhá trochu emocím a nedrží se striktně určené strategie. Pokud to předvede i proti Masvidalovi a zkusí si to s ním chtít rozdat v postoji, může to pro něj dopadnout velmi špatně a Jorge po osmačtyřiceti absolvovaných zápasech konečně připne titul šampiona UFC. Nám se podobný scénář zamlouvá a kurz 3.26 nenecháme bez potrestání.Další články