Sleduj nás

UFC - Usman Kamaru - Masvidal Jorge

UFC - Usman Kamaru - Masvidal Jorge

Pouhých šest dní před začátkem turnaje se měnilo složení hlavního zápasu turnaje UFC 251. To z důvodu pozitivního testu na koronavirus u Gilberta Burnse. Od začátku bylo jasné, že nemocného Brazilce nahradí někdo z dvojice Covington/Masvidal. K velké radosti fanoušků se podařilo přesvědčit trucujícího držitele BMF titulu Masvidala.

Jeho sobotní soupeř a současný šampion veltrové divize Kamaru Usman půjde do tohoto zápasu s bilancí šestnáct výher a jedna porážka, kdy 50 % vítězství získal rozhodnutím rozhodčích. I když Kamaru platil vždy spíše za wrestlera, má v průměru 4.60 signifikantních úderů za minutu s přesností 52 %. V posledním vystoupení, které bylo zároveň první obhajobou, dokázal Usman zlikvidovat Colbyho Covingtona, kterého během necelých pěti kol zasypal 175 přesnými údery a také mu zlomil čelist. I když nemusejí být zápasy „Nigerijské noční můry“ pro diváky vždy zábavné, je nutné uznat, že současný šampion ovládá své řemeslo dokonale a boj se většinou odehrává tam, kde on chce. Kromě perfektního wrestlingu může Usman nabídnout i černý pás v BJJ a prakticky nekonečné kardio.

Usman Kamaru vs. Masvidal Jorge na UFC 251


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jorge Gamebred Masvidal má momentálně rekord pětatřicet výher a třináct porážek, kdy 49 % vítězství získal na body. Excelentní postojář a legenda pouličních zápasů vypálí na soupeře 4.33 významných úderů za minutu s přesností 47 %. Jorge měl extrémně úspěšný loňský rok. Nejprve ustřelil hlavu Darenu Tillovi, následně za pět vteřin vyřídil drzého Bena Askerna a nakonec v krásném zápase strašlivě zbil Natea Diaze, kterého od další bolesti zachránila stopka ringového lékaře. Masvidal sice vyhrává většinu soubojů v postoji, ale má také vynikající obranu proti takedownům a navíc díky své tvrdosti nebyl ukončen více než deset let.

Vzhledem k prakticky nulové šanci na pořádnou přípravu půjde Masvidal do toho souboje jako velký outsider. Usman ale v posledním zápase ukázal, že pokud jde do bitvy s borcem, kterého příliš nemusí, podléhá trochu emocím a nedrží se striktně určené strategie. Pokud to předvede i proti Masvidalovi a zkusí si to s ním chtít rozdat v postoji, může to pro něj dopadnout velmi špatně a Jorge po osmačtyřiceti absolvovaných zápasech konečně připne titul šampiona UFC. Nám se podobný scénář zamlouvá a kurz 3.26 nenecháme bez potrestání.Další články

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži

Stálice domácí scény půjdou v největší evropské organizaci opět do boje. Viktora čeká Brazilec, který nutně potřebuje zvítězit. Dominik narazí na domácího Poláka, který je také pod tlakem, takže oba čekají pořádně tuhé bitvy.

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži