Sleduj nás

UFC určitě nepotřebuje nudného šampiona! kritizuje Johnny Walker poslední boj o titul ve své divizi

UFC určitě nepotřebuje nudného šampiona! kritizuje Johnny Walker poslední boj o titul ve své divizi
Svého času platil za jednoho z horkých kandidátů na boj o titul. Na tyto ambice ale musí s pouhými dvěma vítězstvími z posledních šesti zápasů zapomenout.


Johnny Walker se nyní pokouší resuscitovat svoji kariéru přechodem do vyhlášeného irského gymu SBG a nabízí poměrně ostré vyjádření k poslednímu boji o titul, který proběhl mezi Blachowiczem a Ankalaevem.

„Myslím, že je opravdu dobře, že to všechno takhle dopadlo. Souboj mezi Blachowiczem a Ankalejevem byl docela nudný. Nejen UFC, ale i fanoušci, všichni měli z toho výsledku radost.

Nikdo nechce nudného šampiona, chlapa, který vyhraje na základě rozhodnutí bodových. Lidé rádi vidí knockouty a submise. Lidé chtějí vidět šampiona, který dá vše do pokusu ukončit boj klidně v poslední vteřině,“ popsal svého ideálního bojovníka Walker.

Pravdou je, že Blachowicz měl Ankaleva po třetím kole díky rozkopané noze doslova na lopatě a taktizováním se o výhru sám připravil. Dagestánec sice v posledních dvou kolech na soupeře tlačil, ale na zemi se jej příliš ukončit nesnažil a spíše si držel výhodnou pozici.


https://twitter.com/i/status/1604888313118265347

Nudný zápas rozčílil šéfa UFC Danu Whitea natolik, že těsně po zápase zavolal Jamahalu Hillovi a nabídl mu volnou pozici vyzyvatele.

Na druhou stranu klece se postaví bývalý šampion Glover Teixeira. Tento výběr ocenil i Johnny Walker, který od Hilla inkasoval tvrdé KO a s Gloverem se zná ze společných tréninků.


„Myslím, že pro UFC a fanoušky je dobré, že boj o titul dostali Glover s Jamahalem. Oba jsou vzrušující bojovníci. Každý je chce vidět bojovat, protože lidé vědí, že udělají vše proto, aby zápas ukončili před limitem,“ pochválil aktéry hlavního zápasu UFC 283.

Na stejném turnaji se do akce vrátí i Johnny Walker a to soubojem se skotským bijcem Paulem Craigem. Uvidíme, zda dokáže navázat na svoje poslední vítězství nad Ionem Cutelabou a posunout se v hodnocení polotěžké divize opět nahoru.

Další články