Sleduj nás

UFC - Stephens Jeremy - Magomedsharipov Zabit

UFC - Stephens Jeremy - Magomedsharipov Zabit
Na neskutečně nabité kartě UFC 235 trochu zapadá fantastický souboj v pérové váze mezi Zabitem Magomedsharipovem a Jeremy Stephensem.

Ten je ve 32 letech a 43 zápasy zosobněná zkušenost. V UFC válčí dlouhých jedenáct let, utkal se s kompletní špičkou pérové i lehké váhy. Naposledy se střetl s další ikonou Jose Aldem, kterému podlehl v prvním kole TKO.

Zabit Magomedsharipov má bilanci 16 výher a pouze 1 porážky, která už je skoro 6 let stará. Následovala vítězná série v ruské organizaci ACB a nevyhnutelný přesun do UFC. I tady se potvrzuje Zabitova výjimečnost a na přemožitele zde stále čeká.


Samotný zápas nabídne konfrontaci dvou stylů. Magomedsharipov je vyloženě umělec, který předvádí v oktagonu neskutečné kreace a jeho zápasy jsou vždy úžasným zážitkem. Stephens postrádá tu neskutečnou lehkost ruského bojovníka, ale nahrazuje to tvrdostí a zarputilostí, kterou dá do každého souboje.

Zabit je každopádně obrovský favorit. Stephens má sice na tuto váhovou kategorii tvrdý úder, ale na Rusa to stačit nebude. Ten je schopný ukončit soupeře na všechny způsoby a hlavně je jeho styl natolik nečitelný, že na to Jeremy nenalezne protizbraň.


Další články