Sleduj nás

UFC - Shevchenko Valentina - Carmouche Liz

UFC - Shevchenko Valentina - Carmouche Liz

Hlavní zápas UFC Fight Night 156, které se tentokrát odehraje v uruguayském Montevideu, obstarají Valentina Shevchenko a Liz Carmouche. Obhájkyně titulu Shevchenko vypadá v muší váze nepřemožitelně a jedině odveta s Carmouche, která jí v roce 2010 dokázala porazit, dává aspoň částečně smysl.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Shevchenko jde do tohoto zápasu s bilancí 17 výher a 3 porážky. Submisí zvládla ukončit 41 % svých vítězných zápasů. Valentina zvítězila v 10 z posledních 12 zápasů. Porazit jí dokázala pouze fenomenální Amanda Nunes, když v jednom případě mohla jít výhra klidně na stranu Shevchenko. Valentina vypálí na soupeřky 3,36 signifikantních úderů za minutu s přesností 51 %. Dokáže také doručit 2,06 strhu za zápas s úspěšností 47 %. Bulllet Shevchenko je nyní nejkomplexnější bojovnicí napříč váhovými kategoriemi. Bývalá šampionka v muay thai a držitelka černého pásu v judu dokáže likvidovat soupeřky mnoha způsoby. Poslední zápas, ve kterém brutálním kopem na hlavu poslala Jessicu Eye do péče lékařů, musel vystrašit všechny následující oponentky.


Liz Carmouche se českým fanouškům představila na nedávném UFC v Praze. Dokázala si poradit s nenávistnou atmosférou a Lucku Pudilovou porazila takticky vyspělým výkonem na body. Zkušená Američanka tak upravila svůj rekord na 13 výher a 6 porážek, kdy 46 % vítězství získala KO. Statistika významných úderů hovoří o 2,49 úderu za minutu s přesností 57 %. Carmouche má navíc solidních 3,16 strhů za zápas s úspěšností 68 %. Liz má obrovské fighterské IQ, ale brzdí ji malá zápasová permanence. Z tohoto důvodu se jí dostává první titulová šance od roku 2013, kdy na UFC 157 podlehla Rondě Rousey.


Tímto zápasem panování Valentiny Shevchenko ukončeno nebude. Carmouche sice dokáže pohotově reagovat na vývoj zápasu, ale většinou se spoléhá na kontry a bývá hodně pasivní. Shevchenko, která se dostane brzy do tempa a zaměří si soupeřku, začne tvrdě zasahovat a knockout visí ve vzduchu. I když Carmouche nebyla nikdy nebyla ukončena KO, sázka na to, že se jí to tentokrát přihodí, není úplně od věci. Kurz na tento scénář je 1.81, na výhru Valentiny pouze okolo 1.15.


Další články