Sleduj nás

UFC se vrací do New Yorku s turnajem 281! Nabídne titulovou bitvu ve střední váze mezi Adesanyou a Pereirou

UFC se vrací do New Yorku s turnajem 281! Nabídne titulovou bitvu ve střední váze mezi Adesanyou a Pereirou
Madison Square Garden je místo, kde se odehrávají ty největší sportovní příběhy. UFC si na návrat do nejznámější haly na světě připravilo opravdu lahůdkové menu, které vyvrcholí epickou odvetou mezi Israelem Adesanyou a Alexem Pereirou.

Kromě tohoto zápasu nás čeká střet dvou elitních borců v lehké váze Poirier vs. Chandler a také bitva o titul v ženské slámové divizi mezi šampionkou Esparzou a vyzývatelkou Weli Zhang.

UFC 281 | Adesanya vs. Pereira


Hlavní zápas celého turnaje přinese střet jednoho z nejlepších bojovníků současnosti s jeho letitou Nemesis. Israel Adesanya působí ve střední váze skoro nedotknutelným dojem, ale tentokrát narazí na borce, který jej dokázal již dvakrát porazit.

Pereira se během jednoho roku v UFC prostřílel až k titulové šanci, která je rozhodně zapříčiněná jeho historií s Adesanyou. V sobotu se oba borci střetnou poprvé v malých rukavicích, Israela čeká pravděpodobně nejtěžší test jeho dosavadní kariéry a pokud zvládne vyřídit i Alexe, zapojí se mezi ty největší velikány v historii střední váhy UFC.


https://twitter.com/i/status/1590493716971540480

Druhý titulový zápas může přinést krásnou válku dvou elitních bojovnic, a nebo také obrovskou nudu. Carla Esaparza nám doručila tento scénář v několika posledních zápasech, kdy sice dokázala o jeden úder zvítězit, ale ten, kdo u představení usnul, mohl mluvit o štěstí.


Weili Zhang naštěstí vypadá dostatečně nažhavená urvat svůj titul zpět, což by mohla být záruka atraktivní podívané. Čínská bojovnice podle nás dokáže věčně betonující a defensivní šampionku zlikvidovat a zřejmě se tak stane před časovým limitem.

Aspirantem na bonusové ocenění bude rozhodně bitva mezi Dustinem Poirierem a Michaelem Chandlerem. Souboj, ze kterého může vyjít titulový vyzyvatel, má podle nás všechny předpoklady na legendární štípanou, o které se bude mluvit i na přes rok.

Větší šanci má podle naší redakce Dustin, který sice nemá tak brutální bomby, ale dokáže jet plných patnáct minut nepříjemně konzistentním tempem, a navíc snese hromadu tvrdých úderů.


https://twitter.com/i/status/1590396771142094848

Za zmínku rozhodně stojí i rozlučka Frankie Edgara, který si na svoji derniéru vybral nesmyslně těžkého soupeře. Bývalý šampion se rozhodl končit v domovském New Yorku, ale situaci mu rozhodně neulehčí Chris Gutierrez, který ze čtrnácti zápasů prohrál pouhé dva a celkově neprohrál od roku 2018.

Součástí neskutečně nabité karty na UFC 281 je také Dan Hooker, který již potřebuje přerušit sérii neúspěchů. Ve stejné pozici je i Dominik Ryes, který sice potrápil Jona Jonese i šampiona Jirku Procházku, ale nyní bude mít ohromně těžkou pozici při snaze probojovat se zpět na vrchol.

UFC 281 fight card


Turnaj UFC 281 ma skvelou fight card

Další články