Sleduj nás

UFC - Romero Yoel - Costa Paulo

UFC - Romero Yoel - Costa Paulo

UFC 241 má na programu velmi zajímavý zápas ve střední váze. Neporažený Brazilec Borrachinha Costa podstoupí nejtěžší zkoušku dosavadní kariéry. Jeho schopnosti otestuje Boží Voják Romero, na kterého zná recept jenom šampion Robert Whittaker. Kubánský olympionik Romero má bilanci 13 výher a 3 porážky. Rovných 85 % vítězství získal KO. V průměru vyšle na soupeře 3,32 signifikantních úderů za minutu s přesností 51 % a doručí 1,98 strhů za zápas s úspěšností 36 %. Yoel je na svůj věk (42 let) neuvěřitelně atletický a dokáže být nebezpečný v postoji i na zemi. Na svém kontě má skalpy kompletní špičky střední váhy, např. Weidman, Souza , Machida nebo Rockhold. I když v posledním zápase rozhodčí zvedli ruku Whittakerovi, jednalo se o velmi kontroverzní rozhodnutí. Romero byl lepší v počtu úderů i v přesnosti a dokázal současného šampiona několikrát hodit na zem. Nyní bude bojovat o další titulovou šanci, která vzhledem k jeho věku může být již poslední.

Paulo Costa jde do tohoto zápasu s fantastickým rekordem 12 výher a žádná porážka. Vše umocňuje 92 % ukončení KO! Tento 28letý Brazilec má průměr 8,83 významných úderů za minutu s přesností 59 %. Vzhledem k jeho stylu, který je založený na výborném postoji a zasypávání soupeře opravdu ničivými granáty, nepřekvapí, že Borrachinha nikdy v UFC nedoručil takedown. Costa se v posledním představení na UFC 226 utkal s vítězem Ultimate Fightera, Urihaha Hallem. Po dominantním výkonu zvítězil KO ve druhém kole a navíc si připsal bonus za výkon večera.

Tento souboj může již dopředu aspirovat na zápas večera. Srážka těchto dvou přírodních úkazů slibuje opravdu působivou podívanou. Costu navíc čeká největší prověrka jeho obrany proti strhům a následné schopnosti rychle se dostat zpět na nohy. Romero je nepochybně zkušenější i všestrannější borec, ale Costovu schopnost ukončit soupeře každým úderem nejde brát na lehkou váhu. Šance jsou podle nás vzácně vyrovnané, a proto nás přesvědčil kurz na Borrachinhu, který se pohybuje okolo 2.25.Další články