Sleduj nás

UFC - Rodriguez Yair - Stephens Jeremy

UFC - Rodriguez Yair - Stephens Jeremy

Hlavní zápas UFC Fight Night 159, které se odehraje v Mexiko City Aréně, obstarají zkušený Jeremy Stephens a domácí miláček Yair Rodriguez. Ten půjde do tohoto zápasu s bilancí jedenácti výher a dvou porážek, kdy 45 % vítězství získal na body.

Na soupeře vyšle 4,06 signifikantních úderů za minutu s přesností 43 %. Rodrigueze uvidíme v kleci poprvé od jeho fantastického vítězství na Chan Sung Jungem, kdy prohraný zápas otočil vteřinu před koncem pátého kola neskutečným loktem do tváře Korean Zombie. Yair se tak vrátil zpět na vítěznou vlnu po porážce od Frankie Edgara. Ta byla jeho jediná za posledních šest let a k tomu je třeba připočíst čtyři výkonnostní bonusy z posledních pěti zápasů. Rodriguez je kreativní, občas trochu divoký útočník, což ovlivňují drobná okénka v jeho obraně.

Jeremy Stephens patří mezi nejzkušenější bojovníky pérové váhy. V UFC se pohybuje již od roku 2007 a celkový rekord má 28 výher a 16 porážek, kdy 68 % vítězství získal KO. Nyní je Jeremy v situaci, kdy ztratil sedm z posledních dvanácti zápasů, a proto výhru nutně potřebuje. Poslední neúspěch si připsal v souboji se Zabitem Magomedsharipovem, kterému sice vzdoroval tři kola, ale na body prohrál jasně. Jeremy je stále hodně agresivní bojovník, který dokáže ukončit zápas jakýmkoliv úderem. Na soupeře vyšle 3,08 významných úderů za minutu s přesností 40 %.


Není těžké uhodnout, proč vedení UFC zvolilo jako hlavní zápas večera zrovna tento souboj. Yair Rodriguez je v Mexiku opravdovou celebritou a Jeremy Stephens dělá vždy atraktivní zápasy. Naše peníze tentokrát poputují na mladšího z obou borců, tedy Rodrigueze. Je větší, má výhodu v delším dosahu a hlavně je stoprocentně adaptovaný na podmínky, které v Mexiko City panují.  Nadmořská výška 2250 metrů nad mořem v kombinaci s Jeremyho silovým pojetím boje může způsobit, že po jednom nebo dvou kolech bude dynamika amerického veterána poloviční. Yair je již natolik zkušený, aby toho dokázal využít a dovedl zápas do vítězného konce. Kurz na Rodrigueze je 1.84.


Další články