Sleduj nás

UFC - Rivera Jimmie - Yan Petr

UFC - Rivera Jimmie - Yan Petr

Na samotné hraně nabité hlavní karty UFC 238 je souboj dvou uchazečů o titul v bantamové váze. Na jedné straně klece se představí ruské tornádo Petr Yan a na druhé nyní trochu vadnoucí Jimmie Rivera. El Terror Rivera vletěl do UFC jako velká voda a spláchl prvních pět soupeřů, kteří se mu postavili do cesty. Potom ale narazil na Marlona Moraese a ten ho ukončil během půl minuty přesným kopem na hlavu. Rivera si potom ještě poradil s veteránem Dodsonem, ale na dravého Sterlinga opět nestačil a podal i dost mizerný výkon. Nyní se Jimmieho bilance zastavila na 22 výhrách a 3 porážkách, kdy o 73 % vítězství nechal rozhodnout bodové rozhodčí. Rivera má průměr 3,98 signifikantních úderů za minutu s přesností 41 %. Rivera začínal na Kyokushin karate a i nyní rád kombinuje tvrdé údery na tělo s kopy.

Petr Yan půjde do tohoto zápasu s rekordem 12 výher a 1 porážka, kdy 42 % zápasů ukončil KO. Jeho vysokofrekvenční způsob boje dokládá průměr 6,46 významných úderů za minutu s přesností 52 %. Špatná není ani statistika takedownů, 1,73 na zápas s úspěšností 50 %. Poslední vystoupení No Mercy Yana máme ještě v živé paměti. Na pražském UFC zdemoloval Johna Dodsona, kdy soupeře zasáhl 80 údery a inkasoval pouhých 30. Yan má nyní v UFC bilanci 4 výhry a žádná porážka. Dá se předpokládat, že je jednu nebo dvě výhry od titulové šance. Navíc se prezentuje opravdu atraktivním stylem a vyžívá se v drsných přestřelkách.

Tento zápas bude zatím největší zkouškou pro Rusa trénujícího v thajském Tiger Gymu. Rivera je hodně tvrdý oříšek a kdyby se utkali před rokem, byl by favorit on. Nyní ale více věříme ruské kometě. Například v zápase s Jin Soo Sonem předvedl výbornou obranu proti strhům a dokázal se vždy dostat rychle zpět na nohy. V postoji má potom jedny z nejlepších boxerských schopností v celém UFC. Jeho tvrdá a téměř nerozbitná brada rozhodne a naše peníze na jdou jeho výhru. Kurz na Yana je 1.3.Další články