Sleduj nás

UFC - Rakic Aleksandar - Smith Anthony

UFC - Rakic Aleksandar - Smith Anthony

Situace v polotěžké divizi UFC se po odchodu šampiona Jona Jonese zajímavě zamotává a svůj názor k boji o titul bude určitě chtít říct dvojice Smith s Rakicem. Oba borci se do vzájemného souboje, který nás čeká již 29. srpna, nenaladili příliš dobře.

Rakic přišel o svou zápasovou šňůru bez porážky a Smith inkasoval brutální nakládačku od Glovera Teixeiri. Právě Anthonyho zápas na UFC Fight Night 171 vzbudil velké vášně fanoušků i odborníků a dlouho se řešilo, zda neměl rozhodčí Jason Herzog ukončit krvavé představení dříve. Stalo se tak až v pátém kole a Smith si díky tomu odnesl zlomenou orbitální kost, zlomený nos a několik vyražených zubů. Tato prohra upravila jeho bilanci na třiatřicet výher a patnáct porážek, kdy 55 % vítězství získal knockoutem. Anthonymu tento neúspěch hodně zkomplikoval situaci, protože po těsné prohře v boji o titul s Jonesem, a následné výhře nad Gustafssonem, pošilhával po další titulové šanci.

Rakic Aleksandar vs. Smith Anthony na galavečeru UFC


Aleksandar Rakeťák Rakic vletěl do UFC jako velká voda a bleskově nasbíral čtyři výhry v řadě. Hlavně poslední z nich, kdy kopem na hlavu málem přizabil Jimiho Manuwu, přinesla rakouskému bojovníkovi velkou dávku respektu. Koncem loňského roku ale přišel souboj se Švýcarem Oezdemirem a velmi těsná bodová porážka. Díky ní půjde Rakic do tohoto zápasu s rekordem dvanáct výher a dvě prohry, kdy 75 % vítězství získal knockoutem.

Jedna z nejvyrovnanějších divizí UFC přináší spoustu nečekaných výsledků a na tipování je opravdu obtížná. Lví Srdce Smith je o mnoho zkušenější a například Oezdemira dokázal utrápit a na konci třetího kola uškrtit. Otázkou zůstává, jaké stopy na něm zanechá opravdu strašný výprask od Teixeiri, který navíc nikdo příliš nečekal. Rakic je pohyblivější, delší a určitě hladovější než Smith. Výborně kope a pokud zvládne udržet souboj v postoji, bude mít převahu. I když jsou šance hodně srovnané, o trochu více věříme rakouské kometě Rakicovi a vsadíme si na něho v kurzu 1.73.Další články