Sleduj nás

UFC přestalo odolávat. Turnaje se ruší, opětovný rozjezd je v nedohlednu

UFC přestalo odolávat. Turnaje se ruší, opětovný rozjezd je v nedohlednu

V důsledku virové pandemie nakonec i sám Dana White přiznal, že nemá smysl se hnát proti proudu. Minimálně následující tři turnaje proto byly odloženy na neurčito.

Šéf UFC sice nedávno ještě sebevědomě tvrdil, že mu nevadí pořádat zápasy za zavřenými dveřmi, jenže ani on nemohl bojovat s nařízením jednotlivých států. Jakmile se uzavřela do karantény i Nevada, která je pro konání všech akcí organizace naprosto klíčová, nezbývalo Whiteovi nic jiného, než si připustit, že má problém.

Turnaje z následujících tří víkendů (21. března, 28. března a 11. dubna) byly odloženy. Zápasníci byli o tomto faktu informováni skrze email, jenž rozesílal sám prezident společnosti. Jeho cílem i nadále zůstává zachovat složení dosavadních karet, pouze se je pokusí přesunout na nový termín, až bude tato virová krize zažehnána.


Velký otazník visí také nad samotným UFC 249, které je v plánu na 18. dubna a na němž se má utkat Khabib Nurmagomedov s Tonym Fergusonem. I tato bitva čelí velké nepřízni osudu, New York omezil všechny sportovní akce, což UFC dává přísný zákaz zde cokoliv pořádat. No a prakticky totéž se týká Las Vegas.


Dana White tedy bude mít pár dní, aby popřemýšlel, zdali se najde místo, na kterém půjdou alespoň zčásti obejít pravidla. Khabib se nechal slyšet, že mu nevadí bojovat bez diváků. Je v plné přípravě a nerad by svou obhajobu oddaloval. Bohužel najít takové místo, na které bude moct být přesunut celý galavečer, nebude vůbec snadné.  

„Nová nařízení jsou taková, že nemůžeme pořádat akce, kterých se účastní více jak 10 lidí. A to je prostě konečná. Situace dospěla do takového bodu, že rušíme další tři turnaje a pak se uvidí. Khabib vs. Tony zatím žije. Uděláme vše, co to jen půjde, aby se ten zápas uskutečnil,“ řekl White, ačkoliv s poměrnou nejistotou ve tváři. Další reakce se od něj dočkáme někdy koncem měsíce.


Další články