Sleduj nás

UFC Praha 2019 živě: Aktuální výsledky, fight card, program a zajímavosti

UFC Praha 2019 živě: Aktuální výsledky, fight card, program a zajímavosti

UFC v Praze je tady! Pro bojové sporty v České republice se zde jedná se o největší a nejsledovanější akci. Značka a organizace UFC totiž poprvé přijede do Prahy, kde si připravila parádní galavečer v O2 areně. Už 23. února se můžeme těšit na skvělé zápasy s třešničkou na dortu. Na 145. pokračování série turnajů UFC uvidíme i tuzemskou zástupkyni, tou je Lucie Pudilová. Ta už má v UFC Fight Night několik zápasů a k potěšení diváků se může představit i doma.

Po samotném oznámení UFC v Praze se hodně spekulovalo. Mluvilo se i o duelu Karlos Terminátor Vémola vs. Attila Végh. Na ten ale nedojde a samotní borci si to nejspíš rozdají v jiné organizaci. Momentálně se nabízí Oktagon MMA. Kdo měl ale nabídku zápasit na UFC Fight Night Prague, to byl Jiří Denisa Procházka. Jelikož má ale platnou smlouvu v Rizin, musel s poděkováním odmítnout. Nebylo žádný tajemstvím, že by se do Prahy mohl podívat i Conor McGregor. Ten ale nyní nemá čas, jelikož se musí věnovat svému byznysu, čímž je prodej kvalitní whisky.


Hlavní karta UFC Praha 2019: fight card a výsledky

Jak to již tradičně bývá. Ne ke všem naplánovaným zápasům vždy dojde. V tvrdé přípravě se totiž bojovníkům kolikrát nevyhne zranění. Ani na UFC v Praze to nebude výjimkou, Darko Stošić pocítil tvrdou realitu a v Praze se nepředstaví. Dalším odstupujícím je Ramazan Emeev. Fight card je každopádně téměř kompletní. Je však možné, že změny mohou ještě přijít. Organizace UFC prodala lístky na tento event za necelé dvě hodiny, tudíž vyloučila účast dalších českých zápasníků. Jen v tom případě, že by o akci nebyl zájem, je možné, že bude osloven někdo další z tuzemské scény. Podle UFC však naši borci ještě nedosahují takových kvalit, aby v Praze mohli konkurovat těm nejlepším. O tom ví své i Karlos Terminátor Vémola, který několikrát tvrdil, že se na UFC v Praze představí, protože neví, kdo jiný by tam měl být. Organizace ho rychle vyvedla z omylu a o jeho služby prozatím nemá zájem.


VÝSLEDKY - UFC Praha 2019 - Hlavní karta

Jan Blachowicz vs. Thiago Santos
Thiago Santos def. Jan Blachowicz via TKO (punches) at 0:39 of round three

Marcos Rogerio de Lima vs. Stefan Struve
Stefan Struve def. Marcos Rogerio de Lima via submission (arm triangle choke) at 2:21 of round two

Gian Villante vs. Michal Oleksiejczuk
Michal Oleksiejczuk def. Gian Villante via TKO (punches) at 1:34 of round one


Liz Carmouche vs. Lucie Pudilova
Liz Carmouche def. Lucie Pudilova via unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

John Dodson vs. Petr Yan
Petr Yan def. John Dodson via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Magomed Ankalaev vs. Klidson Farias de Abreu
Magomed Ankalaev def. Klidson Abreu via unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

VÝSLEDKY - UFC Praha 2019 - Prelims

Carlo Pedersoli vs. Dwight Grant
Dwight Grant def. Carlo Pedersoli Jr. via TKO (punches) at 4:59 of round one


Chris Fishgold vs. Daniel Teymur
Chris Fishgold def. Daniel Teymur via submission (rear-naked choke) at 1:10 of round two

Veronica Macedo vs. Gillian Robertson
Gillian Robertson def. Veronica Macedo via submission (rear-naked choke) at 3:27 of round two

Damir Hadzovic vs. Marco Polo Reyes
Damir Hadzovic def. Polo Reyes via TKO (punches) at 2:03 of round two

Michel Prazeres vs. Ismail Naurdiev
Ismail Naurdiev def. Michel Prazeres via unanimous decision (30-26, 30-27, 30-27)

Diego Ferreira vs. Rustam Khabilov
Carlos Diego Ferreira def. Rustam Khabilov via unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Damir Ismagulov vs. Joel Alvarez
Damir Ismagulov def. Joel Alvarez via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

FIGHT CARD - UFC Praha 2019 Lucie Pudilová vs. Liz Carmouche

Již od samotného začátku bylo jasné, že se na UFC Praha v O2 areně představí Lucie Pudilová. Ta v UFC pocítila dvě výhry a dvě prohry. Několikrát přiznala, že cítí křivdu a dává to značně najevo. Co v ní opravdu je, to může ukázat už brzy. Nebude to mít ale vůbec jednoduché, protože do Prahy přijede kvalitní soupeřka. Tou je Liz Carmouche, která má v UFC bohaté zkušenosti. Bojovala s tím nejlepším, co v UFC šlo. Její přednosti jsou hlavně na zemi. Netají se tím, že tam bude směřovat i celou taktiku. Nehodlá se s Pudilovou překopávat v postoji. Lucie Pudilová má to nejlepší před sebou. V tomto duelu je jasnou favoritkou Liz Carmouche.

Vstupenky na UFC Praha 2019

Vstupenky na galavečer v UFC v Praze byly za dvě hodiny pryč. Nejprve se daly sehnat v předprodeji pro členy Fight Clubu UFC. 6. prosince byly zase pouze pro odběratele newsletteru UFC. Od 7. prosince byl zahájen prodej pro veřejnost. Mnoho nabídek se objevilo i na různých bazarových portálech. Tam však může jít o podvod a pořadatel za zakoupené vstupenky neručí. Cena nejlevnější vstupenky je 990 Kč, kde počítejte s tím, že budete v nejvyšším patře O2 areny.

Kde sledovat živě UFC Praha 2019?

První možností je navštívit přímo O2 arenu. Pokud se do samotného centra děje nedostanete, můžete si naladit televizi Nova Sport živě, kde bude celým večerem provázet komentátor a majitel organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný s legendou bojových sportů André Reindersem. Živě zdarma se dají použít různé livestreamy, kde však bude horší kvalita a občasné výpadky. Nejlepší je tedy zakoupit Nova Sport a O2 TV SPORT na jeden den za několik málo korun. S velkou pravděpodobností bude UFC v Praze vysílat i sázková kancelář Tipsport.

UFC v Praze a zástupci České republiky

Jediný, kdo obdržel pozvání na galavečer UFC v Praze, je Jiří Denisa Procházka. Ten však musel odmítnout, jelikož má platnou smlouvu se společností Rizin, kde ho nyní čeká boj o titul. Karlos Vémola dlouhou dobu o UFC stál, jenže druhá strana neměla zájem. Ač se celé roky hovořilo o návratu Karlose Vémoly do UFC, vypadá to, že se jednalo pouze o marketingový tah ze strany XFN. Karlos Vémola se tedy na UFC v Praze neukáže. Patrik Kincl s UFC jednal, ale ani on se nedomluvil. V jeho případě ale není nic ztracené, jelikož má ještě hodně času.

UFC Fight Night: Błachowicz vs. Santos

Hlavní zápas UFC Fight Night, které se k naší velké radosti uskuteční v Praze, nám nabídne srážku dvou špičkových borců v polotěžké váze. Na jedné straně oktagonu bude stát zkušený polský bijec Jan Blachowicz a na druhé brazilské kladivo Thiago Santos. Polák si hodně věří a je a je přesvědčen, že z oktagonu vyjde úspěšnější. Duel je ale vyrovnaný a vůbec nic není jistého. Více o tomto fightu si můžete přečíst v naší analýze zde.

MMA Praha 23. února 2019 - UFC Fight Night Prague 145

Organizace UFC v sobotu 23. února zorganizuje v O2 areně v Praze svou premiérovou akci v České republice. V rámci expanze organizace do celého světa a ve snaze představit sport MMA novému publiku půjde o vůbec první akci UFC v Evropě v roce 2019.  Popularita UFC v České republice minulých letech mimořádně vzrostla. Česká republika je domovem jedné z největších ženských hvězd UFC Lucie Pudilové, která nedávno prohrála těsně na body s Irene Aldanovou. Epická bitva mezi těmito dvěma bojovnicemi byla oceněna bonusem za Bitvu večera na UFC 228: WOODLEY vs. TILL.

Senior viceprezident UFC David Shaw uvedl: „Během pokračující expanze UFC po Evropě jsme Českou republiku dlouho sledovali. Jsme nesmírně rádi, že našim nadšeným českým fanouškům konečně přivezeme první akci. Těšíme se, že v této zemi posílíme značku UFC a pomůžeme k dalšímu růstu MMA. Bude to skvělý večer!“


Další články