Sleduj nás

UFC on ESPN 37: Calvin Kattar vs. Josh Emmett, analýza

UFC on ESPN 37: Calvin Kattar vs. Josh Emmett, analýza
I když je většina domácích fanoušků myšlenkami stále na turnaji UFC 275, kde se přepisovaly dějiny českého MMA, organizace již nezastavitelně běží dál. V sobotu v noci nás tak čeká akce, která vyvrcholí špičkovým soubojem v pérové váze.

https://twitter.com/i/status/1536410680940670976

Calvin Kattar (bilance 23-5)


Calvin Kattar je rozhodně jedním z nejatraktivnějších zápasníků, který vždy doručí pořádně krvavou štípanou. Agresivní styl, ale i obrovská odolnost čtyřiatřicetiletého Američana nám v poslední době přinesla dvě opravdu památné bitvy.

Nejprve Clavin inkasoval strašlivou nakládačku od Maxe Hollowaye, který jej na začátku loňského roku trefil více než 400 údery! Návrat přesně po roce vyšel na výbornou, když Kattar lokty zdemoloval nebezpečného Gruzínce Chikadzeho.

Čtyřka pérové váhy bude i v tomto souboji spoléhat na svůj velkoobjemový box, kdy vypálí více než pět přesných úderů za minutu. Do zápasu nastoupí s působivým rekordem třiadvacet výher a pět porážek, kdy 48 % vítězství získal knockoutem.

https://twitter.com/i/status/1481023114318204928

Josh Emmett (bilance 17-2)


Josh Emmett se nachází na sedmé pozici v žebříčku divize do šestašedesáti kilogramů. Od své nejhorší porážky, kterou utrpěl v roce 2018 od Jeremyho Stephense, nenašel středoškolský učitel přemožitele a připsal si již čtyři výhry v řadě.


Knockoutoval například Michaela Johnsona nebo Mirsada Bektice a naposledy porazil na body Dana Igeho. Sedmatřicetiletý Američan má jeden z nejtvrdších úderů v celé divizi, a i když občas jeho styl není příliš atraktivní, vždy splní svůj účel a přináší vítězství.

V sobotu v noci se tak Josh bude moct pochlubit pozitivní bilancí sedmnáct výher a dvě porážky, kdy 53 % vítězství získal na body.

https://twitter.com/i/status/1530237235215204352

UFC on ESPN 37: Kattar - Josh Emmett


Vrchol pérové váhy je dlouhodobě obsazený, dříve Hollowayem a nyní Volkanovskim. Oba dominantní bojovníci si spolu střihnou další zápas, ale o tom, kdo vyzve vítěze, se možná rozhodne právě v sobotu v noci.


Náš favorit je Kattar, který bude mít výraznou výhodu ve výšce i dosahu, což je pro jeho styl obrovský bonus. Emmett bude mít problém překonávat vzdálenost, kterou si bude Kattar udržovat dlouhými údery a pokud se přiblíží do kapsy, bude inkasovat tvrdé lokty. Stylově je tento souboj ušitý pro Calvina, a proto půjdou peníze na jeho vítězství.

Calvin Kattar Josh Emmett fight card

Další články