Sleduj nás

UFC on ESPN 25: Dan Ige vs. Chan Sung Jung

UFC on ESPN 25: Dan Ige vs. Chan Sung Jung
Největší MMA organizace planety se vrací po našlapaném turnaji UFC 263 trochu dietnější podívanou, kterou najdeme pod označením UFC Vegas 29. V obvyklých prostorách APEX Centra nás v sobotu v noci čeká hlavní zápas mezi Danem Igem a Chan Sung Jungem.

Korejská Zombie se objeví v oktagonu po neúspěšném souboji s Brianem Ortegou, s nímž se utkal loni na UFC Fight Night 180. Navrátilec Ortega trefil sto devětadvacet signifikantních úderů a doručil tři úspěšné strhy. Jung kontroval pouze čtyřiašedesáti zásahy a po zásluze odešel po pěti kolech s bodovou porážkou. Celková bilance čtyřiatřicetiletého Korejce je šestnáct výher a šest porážek, kdy 50 % vítězství získal submisí. Hlavní zbraní nadaného borce byla vždy jeho všestrannost a tuhý kořínek. Vlastník černého pásu v Judu a Taekwondu vyšle na soupeře v průměru 4,15 významných úderů za minutu s přesností 41 %.

Dan Ige zažívá momentálně fantastické období, kdy vyhrál sedm z posledních osmy zápasů. Jeho předešlé vystoupení se dočkalo kromě obvyklé výplaty bonusu ve formě padesáti tisíc dolarů, jež si zasloužil za působivý výkon večera. Igemu na to stačila jedna dobře trefená pravačka, za pouhých dvaadvacet sekund bylo vymalováno a Gevin Tucker se poroučel k zemi. 50K tak dostál své přezdívce a upravil svoji bilanci na patnáct výher a tři porážky, kdy 40 % vítězství získal na body. Devětadvacetiletý Američan těží ze své nevyčerpatelné kardio nádrže a nikdy v kariéře nebyl ukončen před limitem. I když poslední zápas vyhrál knockoutem, většinou decimuje své soupeře na zemi díky černému pásu v BJJ. Na své soky vypálí v průměru 3,95 signifikantních úderů za minutu s přesností 46 %.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Momentální výsledky stavějí do role favorita Dana Igeho. Navíc je mladší a disponuje zajímavou škálou technik, které mohou otestovat Jungovu pochybnou bradu. I přes všechna tato fakta se nám jako vítěz jeví Korejská Zombie. Kvalita soupeřů jde jasně na jeho stranu a navíc je schopný absolutně eliminovat Igeho silnou stránku, a to grapling. V postoji se Sung Jung prosadí svojí tradiční zarputilostí a strojovým tempem. Dlouho přehlížený borec tak vyrazí na svoji poslední cestu za titulovou šancí.

Další články