Sleduj nás

UFC - Nunes Amanda - Spencer Felicia

UFC - Nunes Amanda - Spencer Felicia

Kolotoč UFC jede opět na plné obrátky a nás tento víkend čeká jubilejní galavečer s číslem 250. Hlavním zápasem této akce bude souboj o ženský titul v pérové váze mezi Amandou Nunes a Felicii Spencer.

Fenomenální brazilská šampionka prohrála naposledy v roce 2014 a od té doby jí dokázala vzdorovat pouze Valentina Schevchenko, která prohrála dvakrát velmi těsně na body. Amanda Lioness Nunes má momentálně rekord devatenáct vítězství a čtyři porážky, když 64 % výher získala knockoutem. Na své soupeřky vyšle v průměru 4.34 významných úderů za minutu s přesností 49 %. Amanda vlastní černý pás v BJJ. Největší nebezpečí ale hrozí od jejích nekompromisních a přesných úderů. Perfektně čte své oponentky a díky svému bojovému IQ dokáže přesně načasovat rozhodující útok. Již teď je pravděpodobně nejlepší ženskou bojovnicí v historii UFC a svůj odkaz dál prohlubuje.

Felicia FeeNom Spencer půjde do největšího zápasu dosavadní kariéry s bilancí osm výher a jedna porážka, kdy 50 % vítězství získala submisí. Spencer vypálí 4.54 signifikantních úderů za minutu s přesností 55 %. Na první kariérní prohru, která přišla v polovině loňského roku s Cris Cyborg, dokázala zareagovat nejlepším možným způsobem a v posledním zápase jasně přejela Zarah Fairn dos Santos hned v prvním kole. Felicia těží ze svého výborného BJJ a velké odolnosti, kterou prokázala proti Cyborg.


Spencer má všechny předpoklady, aby konkurovala nejlepším bojovnicím divize. K výborné zemi přidává neustále zlepšující se postoj a její houževnatost určitě znepříjemní zápas i Nunes. Otázkou je, zda dokáže přenést boj na zem, tam šampionku potrápit a vysát z ní trochu sil. Pokud by se zápas uskutečnil o několik let později, byly by její šance určitě vyšší.

Nyní je Nunes na takovém Olympu, že jí z něho těžko někdo sundá a pokud by se zápas dostal do šampionských kol, zažije Spencer něco úplně nového. Kurz na úspěšnou obhajobu Amandy je pouze 1.15, proto se vyplatí počkat na vypsání sázky na výhru Nunes před limitem.Další články