Sleduj nás

UFC nám nabídlo Santose, ale to bylo na úvod velké sousto, vysvětluje Procházkův trenér, jak se došlo až k Oezdemirovi

UFC nám nabídlo Santose, ale to bylo na úvod velké sousto, vysvětluje Procházkův trenér, jak se došlo až k Oezdemirovi

Je to oficiálně potvrzeno. Jiří Procházka (26-3-1) se ve svém debutovém zápase v UFC postaví proti Volkanovi Oezdemirovi (17-4). S ním se utká v srpnu na horké irské půdě. 

Kdyby nebyl celý svět sužován pandemií koronaviru, dočkali bychom se jména Procházkova soupeře dříve. Stejně tak by se dříve naplánoval i samotný duel. Následně se ovšem všechny plány přeskupily a my byly nuceni vyčkávat. S tím je však již konec.

„Od začátku je Volkan upečený, teď už můžeme odkrýt karty,“ uvedl pro sport.cz trenér Martin Karaivanov, jenž rovnou poodhalil i celý příběh, jak se tento lahodný match-up dvou postojářů zrodil. „Měli jsme na výběr dvě možnosti. První, že půjdeme krok po kroku. Druhá možnost byla, že skočíme do první desítky, tuhle cestu jsme zvolili. V první fázi nám nabídli Thiaga Santose, ale s tím jsem nesouhlasil. Na start to bylo velké sousto. Vybírali jsme dál z první desítky, postupně jména vypadávala, protože se dojednávaly jiné zápasy. Nám se Oezdemir stylově hodně líbil. Na úvod to je výborný zápas.“


oezdemir_prochazka_UFC_debut

Volkan „No Time“ Oezdemir se momentálně nese na vlně dvou výher, během nichž skolil Aleksandera Rakice (via split decision) a Ilira Latifiho (via KO). Předtím třikrát za sebou prohrál, všechno však bylo se jmény, která dříve nebo později v UFC bojovala o titul – Dominick Reyes, Anthony Smith a Daniel Cormier.


„Vydali jsme se těžší cestou a jdeme bojovat. Uděláme všechno, abychom ho porazili. Nevybrali jsme si jednoduchou cestu, což ani nebyl cíl. Vždycky jsme šli cestou výzev a nemá to souvislost s tím, že bychom šli do UFC s nosem nahoru jako šampioni Rizinu, že teď se vše udělá samo. Ne. Víme, že to tak není. Máme výborného soupeře, uděláme maximum pro výhru,“ doplnil Karaivanov.


Další články