Sleduj nás

UFC - Muradov Makhmud - Smith Trevor

UFC - Muradov Makhmud - Smith Trevor

Mach Muradov si po úspěšné premiéře v UFC nedopřál dlouhé volno a v kleci jej uvidíme již 7. prosince na turnaji UFC on ESPN 7 s podtitulem Overeem vs. Rozenstruik. Soupeřem mu bude zkušený osmatřicetiletý Američan Trevor Smith.

Smith měl původně bojovat s Alonzo Menifieldem, ale ten se zranil a Muradov zvedl hozenou rukavici od vedení UFC. Ameircký bjiec má za sebou bohatou kariéru. V dnes již zaniklé organizaci Strikeforce se utkal například s Gianem Villantem nebo Timem Kennedym, kterého můžeme vídat v roli experta a komentátora.

V UFC má Smith jedenáct zápasů, ve kterých dokázal pětkrát zvítězit. V loňském roce nastoupil ke dvěma soubojům, ale v obou případech odcházel poražen na body. Celkovou bilanci má nyní patnáct výher a devět porážek, kdy 60 % vítězství získal submisí. V průměru vyšle na soupeře 3,52 úderů za minutu s přesností 57 %. Zvládne také doručit 1.76 strhů za zápas s úspěšností 34 %.

Muradov zvládl na začátku své mise v UFC těžkou zkoušku v podobě houževnatého Itala Di Chirica, kterého udolal těsně na body. Upravil tak svůj rekord na 23 výher a šest porážek, kdy 65 % vítězství získal knockoutem. Stále tak drží sérii neporazitelnosti, která čítá již dvanáct zápasů a trvá od roku 2016.


V tomto zápase bude Machův hlavní úkol nedostat se se soupeřem na zem. Smith má výborné submise a hrozí hlavně precizní gilotinou. Muradov byl v minulém zápase nervóznější než obvykle, ale to je při premiéře v nové organizaci pochopitelné. Nyní má delší čas na přípravu i nastudování soupeře. Očekáváme výhru Muradova, která je ohodnocená kurzem 1.30.


Další články