Sleduj nás

UFC mě nedocenilo, a tak si dám rok nebo dva pauzu, oznámil šampion Jones

UFC mě nedocenilo, a tak si dám rok nebo dva pauzu, oznámil šampion Jones

Jak se ukázalo, Jon „Bones“ Jones myslel svůj zápas s nebezpečným Predátorem Francisem Ngannouem opravdu vážně, pouze UFC nevyslyšelo požadavky týkající se jeho platu. A rázem tak byl problém na světě.

Současný šampion polotěžké váhy již nějakou dobu avizuje, že jej čeká přesun do nejvyšší hmotnostní kategorie. A když už se k tomu kroku konečně odhodlal, vystavilo mu stopku samo vedení UFC, které mu odmítlo tento „risk“ proplatit.

„Navrhoval jsem, že bych si mohl vydělat více na bonusech za pay-per-view, ale ani jsme se nezačali bavit o číslech a UFC mi už předem odmítlo za tento super fight s Francisem Ngannouem zaplatit něco navíc,“ uvedl viditelně naštvaný Jones.


jones_ngannou_white

A zjevně i proto se najednou rozhodl, že se bude od veškerého bojového dění na nějaký čas distancovat. „Byla to zábava, hoši, možná se uvidíme za rok nebo za dva… Ledaže by UFC bylo připravené uzavřít lepší dohodu, pak bych se vrátil zpátky,“ informoval na svém Twitteru.  


Následně však své tvrzení lehce poupravil. „Měl jsem to říci jinak. Myslím si, že tihle chlápci dělají skvělou práci, jenom prostě teď nejsou věci tam, kde bych je chtěl mít,“ narážel na to, že mu stále jde o vyšší balík, který mu ovšem nikdo nechce dát. 

Jon Jones

Dané zprávy se velmi rychle roznesly do světa a některé fanoušky přímo pobouřilo, že jde jindy neomylnému šampionovi více o peníze jak o svůj vlastní odkaz ve světě MMA.


„To neplatí již v této fázi mé kariéry,“ odpovídal jim Jones. „V klidu bych mohl ještě dneska pověsit rukavice na hřebík, má práce zde je hotova. Této společnosti jsem věnoval už více než deset let zábavy,“ dodával současný král pound-for-pound žebříčku, kterého i sám Dana White označil za nejlepšího zápasníka všech dob. Jak tento příběh ovšem dopadne? Rozloučí se na nějaký čas UFC se svým „pokladem“, anebo mu půjde na ruku a nabídne mu lepší finanční podmínky?

Edit: Z Jonese po necelém dni již vyprchaly emoce a na svém Twitteru informoval, že bude pokračovat s obhajobou svého titulu v polotěžké váze. „Měl jsem nějaký čas na přemýšlení a již nejsem tak emotivní. Jen smutné, že UFC nevidí mou hodnotu proti nejděsivější těžké váze světa... No nic, Jane (Blachowicz), myslím si, že jsi další na řadě.“


Další články