Sleduj nás

UFC - Masvidal Jorge - Diaz Nate

UFC - Masvidal Jorge - Diaz Nate

Souboj dvou největších grázlů v UFC je hlavním tahákem jubilejního pětistého turnaje, který se odehraje již dnes v noci v New Yorku. Oba bojovníci se na vrcholné scéně pohybují více než deset let a v mnoha bitkách prokázali, že BMF titul směřuje do dobrých rukou.

Jorge má bilanci 34 výher a třinácti porážek, kdy 50 % vítězství získal na body. Na soupeře vyšle 4,1 signifikantních úderů za minutu s přesností 48%. Nate Diaz se pak vrátil do klece letos v létě po tříleté pauze, ale v zápase s Anthony Pettisem předvedl dominantní výkon a byl blízko k ukončení soupeře před limitem. Upravil tak svůj rekord na dvacet výher a jedenáct porážek, kdy 55 % vítězství získal submisí.

Nate je výborný boxer s průměr 4,6 významných úderů za minutu s přesností 44%. Obrovské nebezpečí od něj hrozí také na zemi, kde má černý pás v BJJ a je jedním z nejkreativnějších bojovníků v současném UFC.

Masvidal je vynikající ve chvíli, kdy si sám určuje tempo boje a soupeře překvapí bleskovým kontrem. Těžko předpovídat, jak tato strategie bude fungovat. Diaz bude opět spoléhat na své neskutečné kardio a obrovské množství úderů bude prokládat pokusy o takedowny. Pokud se Masvidalovi nepodaří v prvních kolech opravdu vynikající úder, Diazův tlak bude slavit úspěch a stane se tak prvním BMF šampionem. Kurz na Nata Diaze je 2.36.Další články