Sleduj nás

UFC - Lineker John - Font Rob

UFC - Lineker John - Font Rob

Bantamová váha má nového krále Henryho Cejuda, na kterého ale čeká smečka hladových vyzyvatelů. Souboj na UFC Fight Night 154 svede dohromady dva silné hráče této divize. John Lineker jde do tohoto zápasu s bilancí 31 výher a 9 porážek, z toho 45 % vítězství získal KO. V průměru vyšle 5,52 signifikantních úderů za minutu s přesností 40 %. John vyhrál 8 z posledních 10 zápasů, ale naposledy odcházel s hlavou dole. S Cory Sandhagenem předvedl výborný výkon, ale stačilo to pouze na těsnou prohru děleným rozhodnutím bodových rozhodčí.

John Hands of Stone Lineker je vynikající boxer, který výborně pracuje se vzdáleností a soupeře zasypává hromadou tvrdých háků. Občas působí trochu bezhlavě, ale jeho zápasy nejsou nikdy nudné. Nyní zažádal vedení UFC o větší zápasovou vytíženost, proto se vrací do akce po necelých dvou měsících.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Rob Font zatím střídá v UFC dobré zápasy se špatnými skoro rovným dílem. Rekord má momentálně 16 výher a 4 porážky, z toho 44 % vítězství získal KO. Rob má průměr 4,94 významných úderů za minutu s přesností 40 %. Dokáže také doručit 1,29 takedownů s úspěšností 33 %. V posledním zápase dokázal Font svého oponenta Sergio Pettise strhnou 4x a byl to klíč k důležitému vítězství na body.


Font je komplexní bojovník s dobrým postojem, ve kterém si umí pomoct tvrdými kopy. Výborná je jeho práce v klinči, kde si dokáže najít pozici pro smrtící kolena. Tímto způsobem ukončil například zápas s Mattem Schnellem. Rob se po dobrém vstupu do UFC nyní trochu zasekl a k postupu žebříčkem by potřeboval úspěšnou sérii několika vítězných zápasů.

Tento souboj bude odvetou za UFC 198. V prvním zápase jasně dominoval Lineker, který Fonta zasypal dvojnásobným počtem přesných úderů a slavil jednomyslný bodový triumf. I nyní očekáváme, že spokojenější bude odcházet 28letý Brazilec. Font má sice v kleci rozmanitější projev, ale Lineker je tvrdší, přesnější a jakmile zkrátí vzdálenost, nebude Rob kadenci jeho úderů stíhat. Po předchozí Linekerově porážce je nyní hodně příznivý kurz na úrovni 1.71.


Další články