Sleduj nás

UFC - Khabib Nurmagomedov - Dustin Poirier

UFC - Khabib Nurmagomedov - Dustin Poirier

Souboj dvou současných šampionů lehké váhy bude zlatým hřebem UFC 242, které se odehraje netradičně ve Spojených Arabských Emirátech. Khabib se vrátí na scénu po vypršení trestu, který dostal za dobře známý exces po zápase s Conorem McGregorem. Dustin v pauze dokázal získat uvolněný titul v souboji s šampionem pérové divize Maxem Hollowayem. Do tohoto zápasu půjde s bilancí 25 výher a 5 porážek, kdy 48 % vítězství získal KO. Na soupeře vyšle 5,59 signifikantních úderů s přesností 50 %. Také má 1,75 strhu na zápas s úspěšností 41 %. Dustin se v posledních 14 zápasech neradoval pouze dvakrát. V roce 2014 ho porazil Conor McGregor a o dva roky později Michael Johnson. Jinak Poirier kosil jednoho soupeře za druhým a připsal si takové skalpy jako je Eddie Alvarez, Anthony Pettis nebo Justin Gaethje. Dustin má černý pás v BJJ a dokázal ukončit čtyři zápasy na armbar.

Dagestánský rodák se pyšní titulem neporažený šampion, který si za dosavadní kariéru dokázal připsat 27 výher, kdy 37 % vítězství získal na body. Khabib má průměr 5,09 významných úderů za minutu s přesností 45 %. V UFC stihl od roku 2012 vybojovat 11 zápasů, ve kterých si připsal 5 ukončení před limitem. I když je Khabibův způsob boje dobře znám, nikdo na něj nenašel účinnou protizbraň. V postoji sice není nikterak úchvatný, umí si ale hlídat vzdálenost a má dobrý pohyb hlavou. Pokud se chcete s Orlem Nurmagomedovem měřit, musíte mít výbornou obranu proti strhům a nevyčerpatelné kardio, jinak vás čeká opravdu nepříjemný zážitek. Rus se dokáže v zápase lepšit kolo po kole a jeho ground and pound tvoří 56 % všech jeho úderů.


Khabib je v tomto duelu jasný favorit a nám nezbývá než souhlasit. Poirier v zápase s Holowayem ukázal vynikající boj v postoji a famózního Havajana dokázal přeboxovat, ale nyní jej čeká úplně jiný zápas. Khabib se s podobným stylem, jakým se prezentuje Dustin, již potkal, a to v zápase s Rafaelem dos Anjosem. Jak dopadl, to všichni dobře víme. RDA byl postupně utahán a jeho vůle zlomena, v tom je Nurmagomedov opravdu mistrný. I když je na Khabiba kurz pouze okolo 1.31, nezbývá nám nic jiného, než to vzít a nevyhazovat peníze sázkou na Poiriera.Další články