Sleduj nás

UFC - Kattar Calvin - Ige Dan

UFC - Kattar Calvin - Ige Dan

UFC rozjelo na bojovém ostrově Yas pekelné tempo a hned týden po našlapaném turnaji UFC 251 nás čeká další galavečer, který se bude vysílat na ESPN 13. Hlavní zápas této akce obstarají dva borci, kteří letí žebříčkem pérové váhy vzhůru rychlostí blesku.

Calvin The Boston Finisher Kattar má momentálně bilanci jednadvacet výher a čtyři porážky, kdy 52 % vítězství získal knockoutem. Na soupeře vyšle v průměru 5.29 významných úderů za minutu s přesností 41 %. Na těsnou porážku, kterou zaznamenal v souboji se Zabitem Magomedsharipovem na UFC Fight Night 163, zareagoval tím nejlepším možným způsobem. Na UFC 249 sestřelil Jeremyho Stephense brutálním loktem, o kterém se mluvilo ještě několik týdnů po turnaji. I když má Kattar základy ve wrestlingu, kterému se věnoval na střední škole, nejlépe se cítí v postoji, kde s úžasnou lehkostí posílá bomby schopné kdykoliv ukončit zápas.

Kattar Calvin vs. Ige Dan na UFC

Dan 50K Ige půjde do tohoto zápasu s rekordem čtrnáct výher a dvě porážky, kdy 43 % vítězství získal až rozhodnutím rozhodčích. Na své protivníky vypálí 4.12 signifikantních úderů za minutu s přesností 48 %. Dana do UFC vystřelil výborný výkon v kvalifikačním Contender Series, kde ve třetím kole uškrtil Luise Gomeze. Po prvním zápase, který nedopadl podle jeho představ, najel na vítěznou vlnu, která se zatím zastavila na čísle šest. V posledním utkání si Ige připsal opravdu cenný skalp, když ve velmi těsném klání přetlačil na body Edsona Barbozu.

Zajímavě složený hlavní zápas nám nabídne střet dvou borců vyznávající odlišný způsob boje. Ige se hodně spoléhá na svou obranu a výborné BJJ. Kattar je čistokrevný útočník a rváč, který jde vždy po ukončení a snaží se svému soupeři doslova ustřelit hlavu. I když Dan působí komplexnějším dojmem půjdou naše peníze na Calvina. Jeho knockoutový potenciál je obrovský a Ige se zatím za svou kariéru s nikým podobným nestřetl. Calvin si připíše další vítězství, které podle nás přijde před limitem. Kurz na výhru Kattara je 1.33.Další články