Sleduj nás

UFC - Jones Jon - Santos Thiago

UFC - Jones Jon - Santos Thiago

V únoru poprvé hostila slavnou UFC Praha a možná teprve nyní fanoušci docení, jakého borce měli možnost vidět na vlastní oči. Thiago Santos v hlavním duelu večera vyřídil Poláka Blachowicze a dostal možnost k titulovému zápasu s patrně nejlepším zápasníkem MMA všech dob, Jonem Jonesem.

„Bones“ není v českých luzích a hájích široké veřejnosti tak známý jako třeba McGregor, Chabib, J.T. Dillashaw, Cormier nebo další borci, nicméně kvalitativně je to „stejná liga“ jako byli svého času v boxu bratři Kličkové. Jones je v posledních letech strojově přesný zejména po úderové stránce, své soupeře dokáže načíst a nabodovat, o skvělé fyzičce legendy není pochyb. Pět z posledních sedmi zápasů (včetně UFC 214) Jonese skončilo až na body, což mu mnozí fanoušci vyčítají. Bilance 24-1 hovoří jasně (jediná porážka navíc díky diskvalifikaci) a ve svých 31 letech může vydržet na vrcholu ještě poměrně dlouho.

Vsadit u Fortuny a vybrat peníze zdarma!


Od roku 2011 je pak jeho duel vždy hlavním zápasem karty v rámci UFC, pro Santose jde tak opravdu o velkou čest a mimořádnou příležitost. Brazilec je o čtyři roky starší, o pět centimetrů menší a má rovněž horší bilanci (21-6). V posledních duelech ale upoutal mimořádně atraktivním způsobem boje, který je navíc hodně nečitelný.“Maretta“ dobře ví, že jeho šance na úspěch visí především v prvních třech kolech, a tak do zápasu půjde s taktikou urvat duel co nejdřív. První kolo možná bude „oťukávací“, ale pak vybalí ze svého arzenálu všechno, co má k dispozici. Pokud má reálně někdo šanci Jonese zaskočit, je to právě Thiago Santos. Pokud se někdy dá spekulovat o překvapení na úkor favorita, je to právě v tomto případě.


Další články