Sleduj nás

UFC - Holloway Max - Edgar Frankie

UFC - Holloway Max - Edgar Frankie

Hlavní událostí UFC 240 bude souboj o titul pérové váhy mezi obhájcem Maxem Hollowayem a jednou z legend UFC Frankie Edgarem. Tento budoucí člen síně slávy má za sebou neuvěřitelnou kariéru, kterou by rád vyšperkoval dalším pásem šampiona.

Edgar debutoval v UFC v roce 2007 na akci UFC 67. V té době nastupoval v lehké váze. Na UFC 122 po tuhém boji porazil B. J. Penna a získal pás šampiona. V roce 2012 se The Answer Edgar přesunul o váhu níž, ve které setrval až dodnes. Několikrát se dostal k titulové šanci, ale na José Alda nestačil. Momentálně má Frankie bilanci 22 výher a 6 porážek, kdy o 52 % výher rozhodli až rozhodčí. Edgar má průměr 3,59 signifikantních úderů za minutu a přesností 40 %. Navíc dokáže doručit 2,47 strhu za zápas s úspěšností 34 %. Frankie Edgar je vynikající komplexní bojovník, který navíc dokáže výborně reagovat na vývoj zápasu a upravit svůj game-plane za pochodu. Až do zápasu s Brianem Ortegou nebyl nikdy ukončen.


Nyní ale bude na druhé straně klece stát další fenomenální bojovník Max Holloway. Ten má nyní rekord 20 výher a 4 porážky. Rovných 50 % výher získal KO. Neskutečná je jeho statistika signifikantních úderů, kterou má 6,93 za minutu s přesností 45 %. Max sice v posledním zápase neuspěl, když nestačil na Dustina Poiriera, a proto nezískal titul i v lehké váze, ale v pérové váze nenašel přemožitele již 13ti zápasů. O jeho poslední prohru se postaral Conor McGregor v roce 2013. Holloway od té doby pérovou divizi doslova vyčistil a Edgar je jediné velké jméno, se kterým se zatím neutkal.


Max Blessed Holoway je bezkonkurenční v kontrole vzdálenosti a stupňování tlaku na soupeře. Navíc má 83 % obranu proti strhům, takže si snadno určuje, kde se bude boj odehrávat. Je velká škoda, že na tento souboj nedošlo z různých důvodů již dříve. Frankie začíná malinko ztrácet na rychlosti, a to s hendikepem v dosahu, který činí více než 15 cm, bude zásadní. Holloway dokáže být agresivní od první do poslední minuty a Edgarova jediná naděje bude přenést boj na zem. Pokud se mu to rychle nepovede, rozebere ho šampion do posledního šroubku. V tomto zápase věříme v jasné vítězství Hollowaye a pravděpodobně druhou porážku Edgara před limitem. Kurz je nyní okolo 1.31 a pravděpodobně bude padat dolů.

Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!


Další články