Sleduj nás

UFC - Gustafsson Alexander - Werdum Fabricio

UFC - Gustafsson Alexander - Werdum Fabricio

Další galavečer UFC se ponese v duchu návratu jednoho z nevýraznějších borců polotěžké váhy poslední dekády.

Alexander The Mauler Gustafsson se zvládl utkat s kompletní špičkou této obrovsky nabité divize a v souboji s Jonem Jonesem byl jen krůček od zisku titulu. O to větší bylo překvapení, když loni po neúspěšném souboji s Anthonym Smithem složil rukavice v oktagonu a ohlásil odchod do sportovního důchodu. Toto přesvědčení mu naštěstí nevydrželo ani rok a my se tak můžeme těšit, co teprve třiatřicetiletý borec předvede při svém comebacku v nejtěžší váhové kategorii.

Alex má momentálně bilanci osmnáct výher a šest porážek, kdy 61 % vítězství získal knockoutem. Gustafsson většinou těží ze svého precizního boxu, kdy krásně kombinuje údery a má vynikající pohyb na nohou. Navíc je držitelem fialového pásu v BJJ a má tři kariérní ukončení na rear naked choke.


Gustafsson Alexander vs. Werdum Fabricio na akci UFC

Fabricio Vai Cavalo Werdum již teď patří do Síně slávy UFC a za dvacet let, které věnoval soubojům v kleci, zažil již opravdu všechno. Od drsných časů organizace PRIDE až po současnost v UFC vždy dokázal využívat své jedinečné schopnosti a likvidovat soupeře různými druhy pák a škrcení, ale i vynikajícím klinčem, kde úřadoval lokty a koleny. Nyní na sklonku kariéry nasbíral působivý rekord třiadvacet výher a devět porážek, kdy 48 % vítězství získal submisí. I když dokáže být stále velice nebezpečný, v posledních dvou zápasech, kdy jej porazili Rusové Volkov a Oleynik působil hodně zpomaleným dojmem.


Pokud se Gustafsson dokáže pohybovat tak, jako to dělal dříve v polotíze, bude to mít Werdum obrovsky těžké, aby si vůbec na svého soupeře sáhl. Alexander navíc mnohokrát prokázal, že má vynikající obranu proti strhům, což se mu v tomto zápase bude určitě hodit. Čas se nedá zastavit, proto maximálně věříme ve výhru o deset let mladšího švédského borce. Kurz na Alexovo vítězství je 1.26.


Další články