Sleduj nás

UFC Fight Night 224 Mackenzie Dern vs. Angela Hill: informace k turnaji

UFC Fight Night 224 Mackenzie Dern vs. Angela Hill: informace k turnajiFoto: UFC

Československá scéna sice žije tento víkend turnajem OKTAGON 43, ale kolotoč UFC nezastavuje a nabízí nám galavečer, který se odehraje v APEX Centru v Las Vegas.


Na první pohled méně atraktivní karta, která ovšem přinese návrat mnoha slavných jmen z minulosti. O vrchol večera se poté postarají Angela Hill a Mackenzie Dern, které kromě svých bojových schopností dokáží zaujmout i poměrně atraktivním vizuálem.

Pětikolová bitva dvou stylů z vrcholu ženské slámové divize může přinést opravdu zajímavou podívanou. Karty jsou rozdány jasně. Dern je jednou z největších specialistek na BJJ v celém pelotonu bojovnic UFC. Hill je naopak raději v postoji, kde dokáže trefovat tvrdé údery a občas překvapí i kopem na tělo nebo hlavu soupeřky. Bohužel jakmile jí reálně hrozí takedown, omezuje svoji hru na jednotlivé údery. Mackenzie bude vyrážet se svými divokými útoky a podle nás dokáže Angelu svazovat a posléze ji vzít na zem. Tam se naplno projeví specializace obou bojovnic.

Edmen Shahbazyan vlétl do UFC jako velká voda a během roku a půl se vypracoval v jednoho z nejnadějnějších prospektů organizace. Poté ovšem přišel tvrdý náraz v podobě tří porážek, které naplno odhalily Edmenovy mezery v boji na zemi. Nyní je Golden Boy, doufejme, zpátky, což potvrdil naskočeným kolenem, které mu přineslo výhru nad Lunguiambulou. V rozletu se jej pokusí zastavit krajan Anthony Hernandez, jenž jako jediný dokázal upáčit Rodolfo Vieiru a momentálně drží sérii tří výher v řadě.


Z dalších zajímavých jmen na kartě stojí rozhodně za zmínku veterán Michael Johnson, kterého čeká již osmadvacátý zápas v UFC. Během svojí neskutečné kariéry zvládl porazit taková jména jako Tony Ferguson, Edson Barboza nebo Dustin Poirier. Do akce se také zapojí Polka Karolina Kowalkiewicz, která téměř sahala po titulu, ale po několika porážkách v řadě se pracně prokousává žebříčkem opět vzhůru. Soupeřkou jí bude Řekyně Vanessa Demopoulos, jež ukončila kariéru striptérky a naplno se věnuje MMA.

„Pochopila jsem, že je lepší někomu nakopat zadek, než s ní muset každý večer kroutit,“ shrnula lakonicky svůj přechod od tyče do klece.  


Další články