Sleduj nás

UFC Fight Night 204: Alexander Volkov vs. Tom Aspinall

UFC Fight Night 204: Alexander Volkov vs. Tom Aspinall
UFC se po dlouhé přestávce představí na starém kontinentu, a to konkrétně v londýnské O2 areně. Zde proběhne turnaj UFC Fight Night 204, kde nás jako hlavní událost večera čeká souboj mezi domácím Aspinallem a Rusem Volkovem.

Alexander Volkov se vrací do akce po výhře nad Marcinem Tyburou loni v říjnu. Bývalý šampion M-1 Global a Bellatoru se momentálně nachází na šesté pozici v žebříčku těžké váhy. V UFC se pohybuje od roku 2016 a dokázal vyhrát osm z jedenácti duelů, od kterých zde nastoupil.

Těží hlavně ze své dvoumetrové postavy a výborného kickboxu. Své oponenty trefí 4,86 signifikantními údery za minutu, zatímco absorbuje pouze 2,95. Celková bilance třiatřicetiletého Rusa je čtyřiatřicet výher a devět porážek, kdy 65 % vítězství získal knockoutem.


https://twitter.com/i/status/975150314738262016

Tom Aspinall je jednou z tváří nastupující generace mladých bojovníků. V těžké váze UFC se nachází na jedenácté pozici a momentálně drží sérii 7 výher v řadě. V loňském roce nejprve uškrtil Andreje Arlovskiho a poté na UFC Fight Night 194 zlikvidoval TKO v prvním kole Sergey Spivaka. Ze čtyř zápasů v UFC si třikrát odnesl bonus za výkon večera! Osmadvacetiletý Brit si dokáže poradit v postoji i na zemi. Do tohoto zápasu půjde s rekordem jedenáct výher a dvě porážky, kdy 82 % vítězství získal knockoutem.


Pro Toma Aspinalla je souboj s Volkovem obrovským skokem v před. Hlavní událost večera navíc v rodné Británii naloží na mladého bojovníka doposud nepoznaný tlak. Drago je navíc prototypem opravdu nepříjemného soupeře, na kterého stačil pouze extrémně atletický Gane nebo vynikající wrestler Curtys Blaydes.

Porážku s Lewisem nelze příliš počítat, protože přišla posledním úderem po jasně vyhraném zápase. Aspinall se ve své kariéře podíval nejdále do druhého kola. Jak může vypadat po dvaceti minutách v kleci, to netuší možná ani on sám.

Volkov v posledním zápase ukázal velký posun v obraně proti strhům a podle nás bude tato schopnost rozhodující i v sobotu v noci. Pokud Aspinall nedokáže přenést boj na zem, budeme věřit mnohem více na výhru ruského veterána. Kurz na Draga navíc vyskočil až na hranici 2,05, to už prakticky nelze odmítnout.


https://twitter.com/i/status/903169504535908353


Další články