Sleduj nás

UFC Fight Night: Giga Chikadze vs. Calvin Kattar

UFC Fight Night: Giga Chikadze vs. Calvin Kattar
UFC dala svým zaměstnancům pořádně dlouhé vánoční volno, ale v sobotu v noci se konečně dočkáme prvního turnaje roku 2022. Vše odstartuje UFC Fight Night 200 s hlavním zápasem Chikadze vs. Kattar.


Bostonský Finisher se nachází na páté příčce v žebříčku pérové váhy a do akce se bude vracet přesně po roční pauze. Loni v lednu předvedl Calvin s Maxem Hollowayem neskutečnou show. Většina sledujících získala pocit, že jim byl doručen zápas roku již na samém jeho počátku.

Max dokázal svoji naprostou extratřídu a trefil neskutečných 445 signifikantních úderů, což je rekord UFC. Kattar i přes strašlivou nakládačku šel stále kupředu a přispěl tak k opravdu epické bitvě. Třiatřicetiletý Američan půjde do tohoto zápasu s bilancí dvaadvacet výher a pět porážek, kdy 50 % vítězství získal knockoutem.

Gruzínský Ninja se prokousal už na osmou pozici divize do 66.5 kilogramů a v UFC zatím nepoznal porážku. Chikadze měl nástup do nejlepší MMA ligy světa hodně vlažný a v prvních dvou zápasech jej zachránilo dělené bodové rozhodnutí.

Další dva triumfy už byly jednomyslné a pak to konečně přišlo! Tři výhry TKO, z toho dvě v prvním kole. Giga navíc v posledním zápase porazil tradičního „gatekeepera“ Edsona Barbozu a dokázal, že patří na vrchol divize. Chikadze disponuje rekordem čtrnáct výher a dvě porážky, kdy 64 % vítězství získal knockoutem.


Giga Chikadze vs. Calvin Kattar

Giga Chikadze vs. Calvin Kattar


Hlavní otázka, která visí nad tímto zápasem, je forma Calvina a hlavně, jak se na něm podepsala prohra s Maxem. Z minulosti známe množství případů, kdy bojovník inkasoval strašlivé bití, a prostě už se nevrátil na původní vlnu. Své by o tom mohl vyprávět například Rory MacDonald, který si podobné stigma odnesl po prohře s Robbie Lawlerem.

Ninja bude mít drobnou výhodu ve výšce i dosahu, což by mělo sedět jeho sniperskému stylu. Kattar se bude muset tlačit dopředu a spoléhat se na své granáty v rukavicích, o které určitě nepřišel. Šance obou bojovníků jsou podle nás hodně vyrovnané, a tak se vyplatí sáhnout po vyšším kurzu, který je vypsán na Calvina.


Další články