Sleduj nás

UFC Fight Night 195: Aspen Ladd vs. Norma Dumont

UFC Fight Night 195: Aspen Ladd vs. Norma Dumont
Již druhý turnaj organizace UFC za sebou bude mít jako hlavní událost ženský zápas.

Bývalá šampionka Holly Holm musela kvůli zranění kolene odstoupit a nahradila ji Aspen Ladd. Šestadvacetiletá Američanka měla bojovat již před čtrnácti dny, ale problémy při shazování jí zápas znemožnily.

Na svém Instagramu poté uvedla, že jí hubnutí a hlavně odvodnění zkomplikovala menstruace. Aspen podobné starosti zažila již v roce 2019 před zápasem s Germanie de Randamie. Na váze skoro nebyla schopná udržet rovnováhu, ale přítomný lékař jí stopku nevystavil.

Ladd poté prohrála po pouhých šestnácti vteřinách! Jedná se o jedinou porážku, kterou zažila. V ostatních devíti zápasech vždy zvítězila, z toho v 67 % knockoutem. Američanka sice začínala s kickboxem, ale momentálně se nejvíce prosazuje ofenzivním wrestlingem a tvrdým ground and pound.

Norma Dumont vstoupila do UFC porážkou, kterou ji uštědřila Megan Anderson knockoutem již v prvním kole. The Immortal poté zmobilizovala síly a v dalších dvou zápasech zvítězila.


Ohromně cenná je hlavně výhra nad bývalou šampionkou Invicta Felicii Spencer letos v květnu. Norma sice většinu zápasu před svou soupeřkou couvala, ale zvládla efektivně zasahovat i z ústupu a navíc dokázala doručit jeden strh.

Všestranná Brazilka má hnědý pásek v BJJ a rozhodně se nebojí ani boje v postoji. Do tohoto zápasu půjde s rekordem šest výher a jedna porážka, kdy 67 % vítězství získala rozhodnutím bodových.

Aspen Ladd vs. Norma Dumont


Vybrat favoritku je v tomto případě hodně ošidné. Ladd se vrací po téměř dvouleté pauze, kterou si musela vybrat po události, co si utrhla přední i postranní vazy v koleni. Comeback po tak těžkém zranění je vždy náročný, o čemž se nedávno přesvědčil například Thiago Santos.

Dumont je sice v zápasovém rytmu, ale připravovala se na elitní kickboxerku Holm a nyní bude čelit mašině na takedowny. Právě obrana proti strhům bude v tomto zápase klíčová a podle nás v ní Dumont proti Ladd neobstojí. Šestadvacetiletá Američanka si připíše další výhru a potvrdí své titulové ambice.



Další články

Jako by vůbec neexistovala! Shopaholic Adél míří k soudu bez dokladů. Tajný plán nového mecenáše selhal

Insolvenční sága ostravské princezny se blíží do svého velkého finále, ale hlavní aktérka má jeden drobný technický problém. Dne 29. června by se měla postavit před soud, jenže k tomu, aby se vůbec dostala do jednací síně, by musela oficiálně existovat. Adéla Pulcová totiž aktuálně nedisponuje ani platným občanským průkazem, a co hůř, úřady jí nový odmítají vydat bez druhého dokladu totožnosti.

Jako by vůbec neexistovala! Shopaholic Adél míří k soudu bez dokladů. Tajný plán nového mecenáše selhal