Sleduj nás

UFC Fight Night 151, Iaquinta vs. Cowboy: Informace, highlighty a výsledky

UFC Fight Night 151, Iaquinta vs. Cowboy: Informace, highlighty a výsledky

Opět po nějakém čase nám UFC zavítá zase do Kanady, konkrétně rovnou do jejího hlavního města, kde nám prostřednictvím svého hlavního zápasu nabídne duel dvou slibných uchazečů o titul, a sice Ala Iaquinty a Donalda Cerroneho.

V případě Iaquinty pomalu není co řešit. Dvaatřicetiletý newyorský rodák na předzápasové tiskovce prozradil, že je v dobré pozici pro odvetu s šampionem Khabibem Nurmagomedovem (po Dustinu Poirierovi) a udělá proto vše, co bude v jeho silách, aby ji získal. 


Al se s ruským Orlem střetl na UFC 226 v dubnu loňského roku. Tehdy prohrál na body, čímž skončila jeho pětizápasová vítězná šňůra. Ihned po Khabibovi na ni ovšem navázal výhrou nad Kevinem Leem, díky čemuž opět povyskočil v žebříčku nahoru.


Šestatřicetiletý Donald „Cowboy“ Cerrone zůstává pro tento duel mírným papírovým outsiderem, avšak ani on se zejména ze svých posledních výkonů nemá za co stydět. V listopadu porazil Mikea Perryho, v lednu překonal doposud neporaženého Alexandera Hernandeze a následně si troufal i na Conora McGregora, který nakonec z onoho duelu vycouval.

Cerrone je velice aktivní zápasník, jenž drží rekord v počtu výher celé historie UFC. Momentálně jich má na svém kontě 22, čímž o 2 výhry předčil legendárního Georgese St-Pierra. V lehké váze nezápasí ovšem dlouho. Svým přesunem o divizi níže se snažil zareagovat na poslední špatnou formu ve veltru.

Jeho bitva s Iaquintou nám určitě přinese zajímavou přestřelku. Ani jeden nechodí pro ránu daleko a ani jeden se jen tak lehce nevzdá. Odhadem se dá očekávat, že vyhraje buďto Cerrone submisí, nebo Iaquinta formou TKO či na body.  


Aktuální zápasová karta je minimálně z pohledu statistik velice zajímavá. Uvidíme na ní totiž hned 5 zápasníků, kteří doposud nepoznali hořkost byť jen jediné porážky. Vedle nich tu máme i 4 borce jen s jedinou porážkou, tudíž by se tato noc dala označit za průlomovou.

Stream

UFC Fight Night 151 je možné sledovat na stanici Nova Sport 2, kde hlavní karta začíná od druhé hodiny ranní. Alternativní možností pak jsou i živé internetové přenosy, jejichž start začíná přibližně 30 minut před zahájením turnaje. 


UFC Ottawa, výsledky:

Cerrone def. Iaquinta by unanimous decision (49-45 x2, 49-46)

Brunson def. Theodorou by unanimous decision (29-28 x2, 30-27)

Burgos def. Swanson by split decision (27-30, 30-27, 29-28)

Dvalishvili def. Katona by unanimous decision (30-27 x3)

Harris def. Spivak by TKO (knees and punches) at 0:50 of Round One

Sanchez def. Barriault by unanimous decision (29-28 x3)

Chiasson def. Moras by TKO (punches) at 2:22 of Round Two

Morales def. Zahabi by unanimous decision (29-28 x3)

Taleb def. Prepolec by unanimous decision (30-27 x3)

Sayles def. Nelson by submission (arm triangle choke) at 3:16 of Round Three

Bhullar def. Adams by unanimous decision (29-28 x2, 30-27)

Smith def. Gagnon by unanimous decision (29-28 x2, 30-27)


Další články