Sleduj nás

UFC - Ferguson Tony - Cerrone Donald

UFC - Ferguson Tony - Cerrone Donald

I když hlavní karta UFC 238 obsahuje dva titulové zápasy, největší pozornost na strhává souboj v lehké váze mezi veteránem Cerronem a po pásu šampiona toužícím Fergusonem. Tony El Cucuy Ferguson drží neskutečnou sérii jedenácti výher v řadě. Prohrál naposledy v roce 2012 a v šesti (z posledních sedmi zápasů) bral bonusové ocenění za výkon večera. Celkový rekord má 24 výher a 3 porážky, z toho 46 % vítězství získal knockoutem. V průměru vyšle 5,51 signifikantních úderů za minutu s přesností 45 %. Jeho poslední zápasy byly opravdovou reklamou na MMA. Loni v říjnu na UFC 229 byl dvě kola strašlivě bit od Anthonyho Pettise, ale stejně se nenechal zlomit a nakonec extrémně krvavou řežbu vyhrál on. Nyní ho čeká další silný oponent.

Cowboy Cerrone byl v roce 2017 na odpis. Nastřádal tři porážky v řadě a začalo se šeptat o konci jeho kariéry. Jenomže přišel návrat do lehké váhy a Cowboy začal zase ničit jednoho soupeře za druhým. Poslední, kdo nestačil na zkušeného Američana, byl Al Iaquinta. Vydržel sice v oktagonu plných pět kol, ale odnesl si zlomený nos, zlomenou pravou očnici a těžké zhmožděniny na nohou. Sám to zhodnotil lakonicky: „Vymlátil ze mě duši stylem, jakým to dělají správní veteráni. Je dobrej. Opravdu dobrej." Cerrone má za sebou neskutečných 30 zápasů v UFC. Celkovou bilanci má 36 výher a 11 porážek. Z toho 47 % vítězství získal submisí. Na soupeře vypálí 4,2 významných úderů za minutu s přesností 48 %. I když je Donald považován za klasického postojáře, dokáže si výborně poradit i na zemi a je nebezpečný i ze zad.

O tom, jak je v MMA důležitá psychická pohoda, jsme se přesvědčili už mnohokrát a i tentokrát to bude klíčová otázka. Ferguson se v zimě potýkal s problémy, které vyvrcholily ambulantní léčbou na psychiatrii. Cowboy je na tom přesně opačně. Po narození syna doslova září a pozitivní energie z něj stříká. Je těžké jít proti Cerronemu, ale zkusíme tentokrát sázku na Tonyho. Má výhodu v dosahu, nikdy nebyl ukončen KO a co může být také velmi důležitý faktor - Cowboy bude nastupovat již do třetího zápasu v tomto roce. Kurz na Fergusona je 1.65.


Vsadit na UFC a vybrat peníze zdarma zde!


Další články