Sleduj nás

UFC elita reaguje na souboj Chimaev vs. Usman. Být to na pět kol, Vlk nemá šanci, shoduje se většina

UFC elita reaguje na souboj Chimaev vs. Usman. Být to na pět kol, Vlk nemá šanci, shoduje se většinaFOTO: UFC

Čečenský Vlk prodloužil svoji sérii neporazitelnosti na třináct zápasů v řadě, ale že by si tím vysloužil nějaké uznání od kolegů z branže, to se říct nedá.

Khamzat Chimaev se po naléhání šéfa UFC přesunul do divize střední váhy, kde se měl původně střetnout s Paulem Costou. Toho však krátce před turnajem skolila infekce, a tak se v roli náhradníka zjevil Kamaru Usman. Ten ještě deset dní před zápasem ležel na gauči a netušil, že k němu přiletí takováto nabídka.

Co se prvního kola souboje týče, není o čem. Khamzat v něm ve snaze ukončit soupeře spálil značnou část svých sil. A i když byl za toto nasazení všemi třemi bodovými rozhodčími oceněn 10-8, tak nadcházející dvě kola už lehce tápal. On sám říká, že to bylo kvůli tomu, že měl poraněnou ruku, ale pravda je taková, že mu viditelně docházely síly.

Vlk ještě nemá zkušenosti s dlouhými zápasy, natož pak nějakou pětikolovou bitvou. Až do nějaké takové vstoupí, bude muset svou taktiku pozměnit. Už teď si většina zápasníků všimla, že pokud s ním přežijete první kolo, pak před vámi stojí prostý soupeř, který údajně není ničím výjimečný.

„Kamaru nám ukázal, že šampionem nebýval náhodou. Být ten fight na pět kol, tak Chimaeva zaručeně porazí… Z mého pohledu předvedl hodně povedený výkon,“ napsal na svůj Twitter Renato Moicano.


„Souhlasím s tím, že kromě prvního kola Chimaev nic nepředvedl. Žádná ochota kontrolovat zápas ani hnát se dopředu. Nebránil bych se tomu mu dát ještě nějakého soupeře, než ho UFC pošle do boje o titul. Být to na pět kol, Usman by mohl vyhrát. To je také ten důvod, proč by zápasy o post titulového vyzývatele měly být na pět kol, nejen na tři,“ doplňoval Moicana slavný Conor McGregor.

„Bodové ohodnocení je podle mě sporné. Dát za první kolo Khamzatovi 10-8 je naprostý nesmysl. V mých očích je Kamaru vítěz. Být to na pět kol, určitě vyhraje. A dle mého vyhrál i po třech kolech,“ napsala na svých sítích Tatiana Suarez.


Další články