Sleduj nás

UFC - Cormier Daniel - Miocic Stipe

UFC - Cormier Daniel - Miocic Stipe

Honda Center v Anaheimu se 17. srpna otřese v základech. Stipe Miocic se v rámci UFC 241 konečně dočká odvety s Danielem Cormierem. Loni v červenci na UFC 226 šokoval D.C. celý svět, když nezpochybnitelného vládce těžké váhy dokázal ukončit KO ve druhém kole. Nyní přichází pro Stipeho čas odplaty a šance vzít si pás šampiona zpět. Miocic má rekord 18 výher a 3 porážky, kdy 78 % vítězství získal KO. V průměru vyšle 4,76 signifikantních úderů s přesností 52 %. Dokáže také doručit 2,38 strhů za zápas s úspěšností 38 %. Stipe dokázal ukončit 6 z posledních 7 zápasů knockoutem. Také je držitelem rekordu v počtu obhajob titulu v těžké váze.

Daniel Cormier půjde do tohoto zápasu s bilancí 22 výher a pouze 1 porážka. Knockoutem dokázal ukončit 45 % vítězných zápasů. Za minutu vyšle 3,83 významných úderů s přesností 51 %.  Cormier je samozřejmě hlavně vynikající wrestler, o čemž svědčí 1,93 takedownů za zápas s úspěšností 47 %. Po šokujícím ovládnutí nejtěžší divize UFC zvládl přidat listopadovou výhru nad Derrickem Lewisem. Černou Bestii vcelku bez problémů přejel a ukončil ve druhém kole na své oblíbené škrcení (rear-naked-choke). Cormier tímto způsobem ukončil 4 z posledních 8 vyhraných zápasů. I když letos D.C. oslavil již 40cáté narozeniny, stále výkonnostně i kondičně stačí všem mladším borcům a jediný, kdo na něj nalezl recept, je Jon Jones.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Cormier si za svou úžasnou kariéru zaslouží obrovský respekt, ale již první vítězství nad Miocicem bylo překvapení a dá se jen těžko předpokládat, že se podobný scénář bude opakovat. D.C. se navíc zápasu s Miocicem snažil vyhýbat a i to svědčí o tom, na čí straně bude psychická výhoda. Stipe bude mít velkou výškovou převahu a určitě jí tentokrát lépe zúročí. I když je současný šampion Cormier tvrdý bojovník, tentokrát skončí knockoutován na podlaze oktagonu. Kurz na korunovaci staronového vládce Stipeho Miocice je krásných 2.20.Další články