Sleduj nás

UFC - Cerrone Donald - Gaethje Justin

UFC - Cerrone Donald - Gaethje Justin

Kolotoč UFC se řítí nezadržitelně dopředu a hned další víkend po korunovaci krále lehké váhy Nurmagomedova nás čeká další fantastický zápas v této váhové kategorii. Bojující legenda Donald Cerrone si opět vybral pravděpodobně nejtěžšího možného soupeře a změří síly s oblíbeným rváčem Justinem Gaethjem.

Ten vstoupí do tohoto souboje s bilancí 20 výher a 2 porážek, kdy 85 % vítězství získal KO! Bývalý šampion WSOF má v průměru 8,5 signifikantních úderů za minutu s přesností 55 %. V minulém zápase brutálně ukončil Edsona Barbozu. Nic si totiž nedělal z jeho bleskových kopů a po zkrácení vzdálenosti jej poslal tvrdou pravačkou spát. Obdržel za to jeden z bonusů za výkon večera, ostatně jako ve všech pěti případech, kdy vstoupil do oktagonu UFC. Gaethje je vnímán jako rváč a nátlakový agresivní bojovník, což mu samozřejmě vyhovuje nejvíc, ale má i hluboké pozadí ve wrestlingu a neustále se v této činnosti zdokonaluje.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Cowboy Cerrone má momentálně neskutečný rekord 36 výher a 12 porážek, kdy 47 % vítězství získal submisí. Po návratu do lehké váhy a narození syna nastaly Cerronemu lepší časy než ve veltru a ze 4 zápasů dokázal 3x zvítězit. Nad jeho síly byl pouze v posledním zápase Tony Ferguson, který měl dobře našlápnuto k výhře, což by patrně neměnilo ani zastavení zápasu po druhém kole na žádost doktora pro Cerronův obrovský otok okolo pravého oka. Tony se na Cerroneho obličeji podepsal 104 přesnými údery, ale Cowboy ukázal srdce válečníka, a i když na jedno oko vůbec neviděl, chtěl pokračovat v zápase. Nyní můžeme opět očekávat brutální podívanou, která s největší pravděpodobností skončí před limitem. Cowboy ukončil 27 z 36 vyhraných zápasů. Kromě postoje, který vychází z muay thai, vždy nabídne krásné kombinace úderů a kopů na všechna pásma, dokáže hrozit i ze země a ze zad, o čemž svědčí 8 výher na triangle choke.


Cowboy nabral v tomto roce vražedné tempo a souboj s Justinem bude již jeho čtvrtý zápas. Vzhledem k tomu, jak těžké bitvy mu přinesl letošní rok, se dá očekávat, že si ponese drobné bolístky a pravděpodobně nemá za sebou úplně plnohodnotný kemp. Na druhé straně klece bude stát hladové zvíře Gaethje, který vytváří neskutečný tlak a své soupeře doslova loví. Cowboy má radši klidnější průběh boje, kdy minimálně v prvním kole potřebuje čas na rozkoukání. Toho se mu tentokrát nedostane, a i když nás to samotné mrzí, očekáváme spíše výhru The Highlighta Gaethjeho před limitem. Kurz na Justina je slušných 1.52.


Další články