Sleduj nás

UFC bojovník to opět přehnal s výhružkami. Jsme muslimové a ty jsi mrtvý muž! vzkázal soupeři

UFC bojovník to opět přehnal s výhružkami. Jsme muslimové a ty jsi mrtvý muž! vzkázal soupeři FOTO: UFC

Khamzat Chimaev si opět jednou nebral servítky, když se měl rozpovídat o duelu s Paulem Costou.

Občas se lidé ptají, proč v Khamzatovi pramení všechna ta zloba. Odpověď je přitom jednoduchá, taková je prostě jeho povaha. Takto on promuje své zápasy.

Ne všichni jsou tohoto stylu zastáncem, přesto to čečenskému bojovníkovi, který přijal švédské občanství, funguje. I jeho další prohlášení totiž vzbudilo velké ohlasy.


„Paulo, jsi mrtvý muž. Jen se ujisti, že na náš zápas dorazíš, já tě zbiju a pošlu tě zpátky do Brazílie. Do té Brazílie, ve které tě nechtějí. Žádná země na světě tě nepozná, až s tebou skončím,“ řekl Chimaev na svém YouTube kanálu.

UFC 294 se koná v Abú Dhabí, to je pro Khamzata něco jako domácí půda. Na to navazuje druhá část jeho proslovu…


„Teď přicházíš do mé země, muslimské země… My jsme muslimové, bratře, a jdeme si pro tebe. Jsi mrtvý muž,“ zopakoval Chimaev.

V běžném světě by tato slova byla dávno za hranou, v bojovém světě pro ně mají lidé přeci jen větší pochopení, ovšem ne všichni.

Většina fanoušků, jak evropských, tak amerických, se proti Chimaevovi bouří. Na sociálních sítích mu píší, že rozděluje národy a vyvolává nepokoje, nicméně jako kdyby mu přesně o tohle šlo. Ví, že svými prohlášeními budí pozornost a tato pozornost znamená peníze.


Stačí dát vzpomenout na jeho proslov z loňského září, když v prvním kole zdemoloval Kevina Hollanda…

„Hej, tak co! Takhle válčí Čečenci, šmejdi! Jsem tím nejvíce nebezpečným chlápkem tady. Mám zbraně na všechny, kdo se proti mně postaví! Všechny zabiju! Projedu všemi jako nůž máslem, jen ať přijdou!“ křičel Khamzat do mikrofonu během oktagon interview s Joem Roganem.

Jak to začalo, tak to i pokračuje. Kde tomu bude konec a co si o Chimaevově chování myslíte vy? Měla by v bojových sportech být také nějaká hranice?


Další články