Sleduj nás

UFC - Andrade Jessica - Namajunas Rose

UFC - Andrade Jessica - Namajunas Rose

Součástí hlavní karty turnaje UFC 251 je i očekávaná odveta ve slámové divizi mezi Brazilkou Jessicou Andrade a Američankou Rose Namajunas. Na nedávném UFC 248 nám šampionka Zhang s Polkou Jedrzejczyk ukázaly, že zápasy v této váze mohou nabídnou opravdu prvotřídní podívanou.

Tento souboj, kdy na sebe narazí dvě bývalé držitelky titulu, má všechny předpoklady k tomu, aby nám nabídl stejně vzrušující show. Jessica Andrade jde do tohoto duelu s bilancí dvacet výher a sedm porážek, kdy 35 % vítězství získala KO a stejný počet submisí. V kleci se ukáže poprvé od zápasu proti Zhang, které podlehla po čtyřiceti vteřinách úvodního kola!

Andrade Jessica a Namajunas Rose se připravují na odvetu


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Komentátor Joe Rogan nazval Andrade ženskou verzí Wanderleie Silvy a nutno uznat, že přirovnání to je naprosto přesné. Jessica nedisponuje oslnivou technikou, ale valí se brutálně vpřed a na slámovou divizi disponuje neuvěřitelnou silou. Tento způsob boje zatím přinášel úspěchy, ale otázkou je, kolik u toho utrpěla její brada, která inkasovala během třiceti zápasů mnoho tvrdých úderů.

Rose Namajunas má rekord osm výher a čtyři porážky, kdy 63 % vítězství získala submisí. V oktagonu ji uvidíme skoro po roce. Od své prohry s Andrade si Rose vybrala delší volno, ale zvažovala i ukončení kariéry. Její zklamání se dá pochopit, protože do osudové chyby (ta umožnila Jessice tvrdý slam, který rozhodl) byla Rose lepší bojovnicí a zdálo se, že má souboj pod kontrolou. Namajunas vyniká výborným pohybem a dokáže po přesných boxerských kombinacích bleskově opustit nebezpečnou zónu před svou soupeřkou.


V předpovědi pro tento zápas budeme vycházet z toho, co nám nabídl první střet obou bojovnic. Andrade bude mít jistou mentální výhodu, ale opět bude bojovat s hendikepem ve výšce i dosahu. Rose si podobnou chybu jako v prvním zápase pohlídá a dokáže dovést odvetu do vítězství na body. Kurz na výhru Namajunas je 1.54.


Další články