Sleduj nás

UFC 294 Makhachev vs. Volkanovski: informace k turnaji a tipy redakce

UFC 294 Makhachev vs. Volkanovski: informace k turnaji a tipy redakceFoto: UFC

Další z číslovaných turnajů je tu a s ním i bitva o titul v lehké váze či souboj o post vyzývatele v divizi do čtyřiaosmdesáti kilogramů. UFC pouhých deset dní před turnajem přišlo o účastníky hlavních dvou zápasů, ale náhradníci jsou exkluzivní, a tak dostaneme určitě skvělou show.


Hlavní událostí tvoří odveta mezi Islamem Makhachevem a Alexanderem Volkanovskim. První měření sil dopadlo lépe pro dagestánského šampiona. „Volk“ ovšem ukázal, že má zbraně i na zdánlivě nezničitelného Makhacheva, a tak bude zajímavé sledovat, jak se oba borci z prvního zápasu poučili. Velkou nevýhodou bude pro Australana krátká příprava. Souboj přijal pouhých deset dní před jeho konáním, což může být v pětikolové bitvě rozhodující.

„Nebudu tentokrát testovat svoje kardio v dlouhém zápase. Nechápejte to špatně! Klidně s ním v kleci strávím pětadvacet minut, ale chci ho tentokrát ukončit, a to opravdu rychle. Kdyby se role obrátily, tak se vsadím o cokoliv, že by to Islam nevzal a bez dlouhé přípravy by nenastoupil,“ popíchl Volkanovski svého soupeře. Z jeho komentáře je jasné, že žádné taktizování tentokrát nepřijde. Souboj podle nás skončí před limitem. Kurz na méně než tři a půl kola je okolo 2.4, což nám přijde jako skvělá nabídka.

I druhé nejsledovanější klání se muselo vypořádat s personální změnou, když infekčního Costu nahradil bývalý šampion Kamaru Usman. Ani „Nigerijská noční můra“ nemůže těžit z plnohodnotné přípravy a na druhé straně klece bude stát pořádně hladový Khamzat Chimaev. „Vlk“ se vrací do akce po více než roce a ve střední váze působí extrémně nebezpečným dojmem. Proti Usmanovi bude mít výškovou výhodu a jeho pracovní tempo bude pro Nigerijce vražedné. Khamzat je pro nás jasným favoritem, kurz okolo 1.4 je sice mizerný, ale ve spojení s titulovou bitvou se dá hrát.

Dagestánskou party podle nás odstartuje již úvodní duel celého turnaje. Neporažený Magomedov Sharabutdin se v něm utká s Brunem Silvou. Magomedov před MMA kariérou exceloval i v kickboxu a dokáže hrozit opravdu všude. Brazilec bude jeho vstupenkou k velkým zápasům, kterého v UFC určitě čekají. Kurz 1.4 je podle nás odpovídající rozložení sil a na našem tiketu nebude Sharabutdin chybět. Turnaj, který se odehraje v Abú Dhabí, začíná pro našince v ideálním čase. Hlavní karta bude k vidění na programu Premier Sport od 20:00.


Zdroj: Autorský text, UFC


Další články