Sleduj nás

UFC 289 Nunes vs. Aldana: analýza, přenos a sázkové tipy

UFC 289 Nunes vs. Aldana: analýza, přenos a sázkové tipyFoto: UFC

Organizace UFC se po delší době představí v Kanadě, a to konkrétně ve Vancouveru, kde proběhne turnaj UFC 289. Jak je u zámořské ligy dobrým zvykem, na číslované akci se dočkáme titulové bitvy a několika dalších extrémně zajímavých zápasů. Do klece se po půlroční pauze vrací i český bojovník David Dvořák, který si nutně potřebuje dojít pro vítězství.

Ženský titul v bantamové váze zažil loni turbulentní rok, když se na pár měsíců stěhoval od své dlouholeté majitelky Amandy Nunes. Lvice ovšem v odvetě dokázala, že její porážka s Juliannou Pena byla pouze epizodní záležitost a dál bude vládnout železnou rukou. Podle nás na tom nic nezmění ani Mexičanka Irene Aldana, která se v UFC pohybuje téměř sedm let a dosáhla zde na bilanci sedm vítězství a čtyři porážky. Během poslední doby nestačila například na Holm nebo Pennington, které se svojí kvalitou ani neblíží komplexní Nunes. Ta je podle chování na váze i staredownech stoprocentně koncentrovaná a Aldana to dle našeho odhadu odnese porážkou TKO ve druhém nebo třetím kole.

Pro někoho se zápas večera odehraje již ve druhé nejsledovanější události UFC 289, kdy na sebe narazí Charles Oliveira a Beneil Dariush. Brazilec se musel po dlouhé době vyrovnat s porážkou, kterou mu připravil Islam Makhachev. Dariush naopak jede na vlně osmi vítězství a věří, že mu skalp bývalého šampiona zajistí vytouženou titulovou šanci. Do Bronx ovšem nic podobného nehodlá dopustit. Rekordman v počtu submisí a majitel osmnácti pozápasových bonusů by neměl rozhodně ztrácet v boji na zemi a v postoji by měl svého soupeře poměrně jednoznačně rozstřílet. Oliveira sice na kanadské půdě prohrál všechny čtyři zápasy, do kterých nastoupil, ale tentokrát prokletí protrhne a Dariushe porazí.

Pořádně divoké přestavení nám s největší pravděpodobností nabídne dvojice Dan Ige a Nate Landwehr. První jmenovaný byl ještě dva roky nazpět na osmé pozici v hodnocení pérové váhy, ale porážky s Emmettem, Korejskou Zombie a Evolevem jej odsunuly až na aktuální třináctou pozici. Bývalý šampion M-1 Landwehr se po slabším začátku v UFC rozjel k aktuální sérii tří výher v řadě, kterou odnesl i Lájoš Klein. Train navíc získal tři bonusy za výkon večera a jeho agresivní styl bude jistě bavit diváky i tentokrát. Ige je schopný přepnout do podobného rváčského módu, a tak se můžeme těšit na pořádný ohňostroj, ve kterém více věříme prověřenějšímu Igemu.


Celý turnaj je možné od půl jedné ráno sledovat na stanici Premier Sport. Pro sázkaře se nabízí také živý přenos prostřednictvím Tipsport TV. 


Další články