Sleduj nás

UFC 277: Bitva o titul i důležitý zápas pro Jiřího Procházku!

UFC 277: Bitva o titul i důležitý zápas pro Jiřího Procházku!
V obvyklém čase, tedy od čtyř hodin ráno, začne hlavní karta turnaje UFC 277. I když se obsazení galavečeru několikrát měnilo, čeká nás hodně kvalitní podívaná, která vyvrcholí zápasem o šampionský opasek.

UFC 277: Nabitá fight card


Hlavním tahákem celé akce je odveta mezi Juliannou Peña a Amandou Nunes. Obě bojovnice se střetly na turnaji UFC 269 a z další povinné výhry brazilské Lvice se vyklubalo jedno z největších překvapení v moderní historii UFC.


Amanda sice nastoupila dobře a svým agresivním stylem soupeřku tlačila, ale ve druhém kole jí absolutně došla energie a Peña zápas převzala pod svojí kontrolu.

Vše vyvrcholilo škrcením, které ukončilo dlouholetou nadvládu Nunes a vyneslo na trůn novou šampionku The Venezuelan Vixien.

Lvice si samozřejmě řekla o okamžitou odvetu, kterou díky svému statusu žijící legendy okamžitě dostala. Nyní se ukáže, zda se jednalo v prvním zápase o pouhou náhodu, nebo končí příběh jedné velké dominance.

https://twitter.com/i/status/1552788613053702144


I druhý nejočekávanější zápas večera nám nabídne odvetu, protože Brandon Moreno i Kai Kara France se již střetli v rámci turnaje UFC 245.

První mexický šampion v historii UFC ztratil svůj opasek začátkem letošního roku při vyvrcholení trilogie s Devisonem Figueiredem.

Kai Kara France má momentálně tři výhry v řadě, kdy vybodoval Askarova a také sestřelil bývalého šampiona Cody Garbranta. První měření sil nabídlo parádní řežbu, na jejímž konci se radoval Moreno.


Oba bojovníci se v poslední době hodně zlepšili a navíc jde o dočasný titul. Uvidíme, zda The Assassin Baby vyzraje na Kara France i podruhé.

https://twitter.com/i/status/1552788279195467783

Derrick Lewis se vrací po prohře s Tai Tuivasou a vedení organizace ho rozhodně nešetří. Do cesty mu totiž postavilo Sergeie Pavloviche, který prohrál během své kariéry pouze při své premiéře v UFC.

V roce 2018 nestačil na v té době ještě extrémně nebezpečného Alistara Overeema, ale od té doby zaznamenal třicetiletý Rus tři zelená políčka. Lewis na tiskové konferenci vtipkoval, že ani neví, s kým jde vlastně zápasit, ale podle nás se mu Pavlovich velmi rychle představí.


https://twitter.com/i/status/1553194918922821632

Boj o Jiřího Procházku. I tak se dá nazvat zápas Ankalaev vs. Smith. Oba bojovníci ze špičky polotěžké váhy chtějí v příštím zápase bojovat o titul, který má v držení Český Samuraj.

Anthony už se také pustil do odvážného trash talku Procházkovým směrem, ale nejprve bude muset vyřídit komplexního a v poslední době bezchybného Magomeda.

https://twitter.com/i/status/1553127517791338502

Další články