Sleduj nás

UFC 274 - preview k turnaji, na kterém šampion ztratil titul již před zápasem

UFC 274 - preview k turnaji, na kterém šampion ztratil titul již před zápasem
UFC se vrací již dnes v noci, a to turnajem UFC 274, který se odehraje ve Phoenixu v Arizoně. Hlavní tahák je jasný a po včerejším vážení dostal o zápletku navíc.

V tuto chvíli již bývalý šampion Charles Oliveira si to rozdá s hladovým vyzyvatelem Justinem Gaethjem, který jako jediný může z tohoto zápasu odejít jako šampion.

UFC přislíbilo Oliveirovi, že v případě výhry půjde v dalším zápase znovu o titul. O tom, jak to s Charlesem dopadne v případě prohry, se dá jen spekulovat. Organizace se k rekordmanovi v počtu submisí chovala dlouho velmi zdrženlivě, a i když válcoval jednoho soupeře za druhým, na titulovou šanci si musel dlouho počkat.


https://twitter.com/i/status/1522373451947909125

Do Bronx tvrdí, že jej ztráta opasku již před zápasem v samotném boji neovlivní a nám nezbývá než mu věřit. Svoji sebedůvěru a schopnost překonávat i ty nejtěžší momenty předvedl dvaatřicetiletý Brazilec již mnohokrát.


V souboji s Chandlerem nebo Poirierem tahal na začátku vždy za kratší konec provazu, ale dokázal si jít stále za svým a nepanikařit. Justin naproti tomu ukázal, že jej lze poměrně snadno „nahulit“ i dostat na zem.

I když nám je jasné, že Trevor Wittman připraví svého svěřence naprosto precizně, stále nám chybí u Gaethjeho plán B ve chvíli, kdy se mu nedaří urvat soupeři hlavu svojí pravačkou. Oliveira dost možná přidá další submisi do sbírky a přiblíží se návratu na trůn.

Druhý titulový zápas, který nás v neděli nad ránem čeká, má za sebou také zvláštní příběh. Obě bojovnice se již spolu střetli, ale rok 2014 je opravdu vzdálená minulost, a hlavně Rose Namajunas je nyní úplně někdo jiný.

Vyzrálejší, klidnější a také mnohem schopnější určovat, kde se boj bude odehrávat. Těžko předpokládat, že Carla dokáže agresivněji zkracovat vzdálenost než Jessica Andrade nebo bude rychlejší než Weili Zhang.


Pro Esparzu je to poslední šance, jak se dotknout titulu, ale podle nás se šampionka měnit nebude a Rose uvidíme na vrcholu ještě dlouho.

https://twitter.com/i/status/1522407785320751109

Tony Ferguson se vrací


Souboj o to, kdo ukončí negativní sérii. I tak se dá vidět zápas bývalého šampiona Bellatoru Michaela Chandlera a dočasného šampiona UFC Tony Fergusona. Ten nedokázal v posledních třech zápasech vyhrát ani kolo, a i když ukázal proti Gaethjemu, Oliveirovi i Dariushovi velkou dávku houževnatosti, jeho forma je asi nenávratně pryč.

Chandler má nyní na kontě dvě porážky, ale v zápasech působil o hodně svěžejším dojmem a měl by se vítězstvím zapojit zpět do titulového mixu, který bude nyní zamotanější než kdy dříve.

https://twitter.com/i/status/1522373043225571328

Většina ostatních jmen na kartě turnaje UFC 274 představuje prověřené značky, které vždy přinesou očekávanou porci násilí a zábavy.

Někteří z legendárních borců jako Mauricio Rua a Donald Cerrone v poslední době sbírají spíše prohry a tak se může stát, že bude tento turnaj derniérou hned několika hvězd minulosti.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články