Sleduj nás

UFC 265: Michael Chiesa vs. Vicente Luque, analýza

UFC 265: Michael Chiesa vs. Vicente Luque, analýza
Turnaj UFC 265 nabídne souboj o dočasný titul v těžké váze, ale pro většinu fanoušků nastane vrchol večera již v polovině hlavní karty. Zápas dvou špičkových veltrů, kteří disponují naprosto odlišnými styly, má potenciál posbírat bonusová ohodnocení pro nejlepší boj večera.

Michael Chiesa půjde do tohoto zápasu jako pětka v žebříčku veltrové divize. Po přechodu z lehké váhy zaznamenal čtyři vítězství v řadě. V lednu si připsal důležitou výhru nad Neilem Magnym v hlavním zápase UFC Fight Night na kanále ESPN 20. Vítěz patnácté řady Ultimate Fighter má momentálně rekord osmnáct vítězství a čtyři porážky, kdy 61 % výher získal submisí.

Vicente Luque je v hodnocení veltrových bojovníků pouze o jednu pozici horší než Chiesa. Silent Assassin vyhrál devět z posledních deseti zápasů v UFC. Jediný, kdo na devětadvacetiletého Brazilce vyzrál, byl zkušený Stephen Thompson, a to na body.


Letos v březnu vyřídil Luque bývalého šampiona Tyrona Woodleyho v prvním kole málo vídanou submisí Brambo Choke. Celková bilance Vicenteho je dvacet výher a sedm porážek, kdy 55 % vítězství získal knockoutem.


UFC 265: Michael Chiesa vs. Vicente Luque


Maverick je jeden z nejlepších graplerů v divizi a jeho poslední vítězství přišlo právě díky precizní kontrole. Michael v posledních třech zápasech, které trvaly dohromady třiačtyřicet minut, inkasoval pouze třiatřicet signifikantních úderů.


Teď ovšem narazí na naprosto jiného útočníka, který má průměr 5.47 významných úderů za minutu! Luque má navíc hluboký základ v BJJ a proti Woodleymu dokázal, jak je silný na pletivu i ze zad.

Silent Assassin vnutí Maverickovi svůj styl a dokáže se prosazovat díky lepší dynamice a o třídu lepšímu pohybu. Chiesa neprohrál TKO již sedm let a podle nás jej tato nepříjemná zkušenost potká znovu. Luque má navrch v mnoha ohledech, a proto půjdou naše peníze na jeho výhru.

Další články