Sleduj nás

UFC 251: Tvrdá cesta pouličního rváče je na dosah titulu UFC. Poradí si však s Nigerijskou noční můrou?

UFC 251: Tvrdá cesta pouličního rváče je na dosah titulu UFC. Poradí si však s Nigerijskou noční můrou?

Vir z Wu-Chanu ještě pořád vystrkuje své zlověstné spáry a neustále se mu daří negativně ovlivňovat pravidelný život nejen nás obyčejných lidí, ale také vrcholových sportovců, mezi nimiž jsou i zápasníci UFC.

Takřka týden před zahájením očekávaného turnaje UFC 251 byl na COVID-19 pozitivně testován Gilbert Burns, který si to měl v hlavním zápase večera rozdat v souboji o titul velterové váhy UFC se šampionem Kamaru "Nigerian Nightmare" Usmanem.

Vedení nejslavnější zápasnické organizace světa se tudíž dostalo na poslední chvíli do nezáviděníhodné a velice hektické situace, při níž se snažilo najít náhradu za nadějného Burnse.


V úvahu připadala jména jako Colby Covington nebo Jorge Masvidal, přičemž UFC v rámci podmínek pro short notice sáhlo právě po druhém jmenovaným, se kterým tak byly udobřeny předtím špatné vztahy, jež se týkaly nedostatečného finančního ohodnocení.

Masvidal vs. Usman


Kamaru Usman dokázal v UFC nasbírat 11 výher v řadě. V nich se mu podařilo celkem hravě vybodovat tehdejšího krále Tyrona Woodleyho a následně pás obhájit proti velice nebezpečnému Colbymu Covingtonovi.

Třiatřicetiletý děsivý africký válečník využívá primárně svého téměř bezchybného wrestlingu, ale ve svém posledním zápase předvedl, že i před jeho tvrdými údery by se měli mít soupeři na pozoru.

O Jorge "Gamebred" Masvidalovi se jako o možném titulovém vyzyvateli šeptalo již poměrně dlouho. Během roku 2019 dokázal naprosto umlčet londýnskou sportovní halu, když ve druhém kole tvrdě knockoutoval domácího favorita Darrena Tilla. Následně se mu ještě tentýž večer podařilo svými pěstmi umravnit drzého Leona Edwardse, který během Masvidalova zákulisního interview vykřikoval z davu cosi nevhodného.


Tímto však divoký rok pro pětatřicetiletého rváče z Floridy nekončil. Během zápasu s bývalým šampionem organizace Bellator Benem Askrenem si totiž připsal rekordně rychlé KO naskočeným kolenem a svého dosud neporaženého soka uvedl do říše snů během neuvěřitelných pěti vteřin.

Dále v jednom pozápasovém rozhovoru vyzval Masvidala další legendární rváč a rebel Nathan Diaz. Tento souboj měl stanovit největšího grázla planety, který si mohl po vítězství připnout pás s titulem BMF. Souboj dvou gangsterů nakonec opanoval borec z východního pobřeží a speciálně vyrobený pás mu nenasadil nikdo jiný než legendární filmový drsňák Dwayne "The Rock" Johnson.

UFC 251, Zlá krev: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

Bojová kapitola roku 2019 se zanedlouho uzavřela a spolu s pohromou zvanou koronavirus došlo v UFC také na několik rozepří předních bojovníků, kteří se dožadovali atraktivnějšího finančního ohodnocení. Těžko říct, jak pečlivě se Masvidal udržoval v zápasové kondici i po jarním zrušení jeho duelu s Usmanem, ale prozatím se nám jeví jako nejvíc pravděpodobná náhrada za Burnse.


Bookmakeři budou bez debat favorizovat zlověstného Nigerijce, ale Masvidal je mužem, kterého není v kleci radno podceňovat a své soupeře dokáže často velice tvrdě a nepříjemně překvapit. Není se však čemu divit, jelikož ho během drsných pouličních bitek na amerických předměstí objevil sám legendární Kimbo Slice, jenž před čtyřmi lety odešel do bojového nebe.

masvidal_diaz

Masvidal se nakonec rozhodl pro neméně kvalitní náhradu v podobě slavného ATT gymu. Noční můra z Nigérie a gangster pouličních bojů z floridských ulic se navíc nemají dvakrát v lásce a můžeme očekávat, že jejich střetnutí v uzavřené kleci se ponese v duchu zlé krve.

Kamaru Usman patří mezi proporčně veliké veltery a jeho hlavní ničivou zbraní je wrestling, jímž na své soupeře neustále tlačí a postupně z nich tak vysává veškerou energii. Na svou ohromnou musculaturu dokáže své protivníky porážet snadno i bodovými rozhodnutími a pakliže jeho pěst zasáhne dobře cíl, můžeme očekávat i působivé KO.

Jeho oponent Jorge Masvidal přešel do velterové divize z lehké váhy a tudíž bude proti Usmanovi působit o něco menší. Jeho nejsilnějšími zbraněmi jsou dlouhé kombinace úderů a kopů, které mnohdy připomínají naváděné střely. Budeme tedy 11. července svědky zázraku, kdy se projeví Masvidalovy neuvěřitelné bojové zkušenosti, nebo zhlédneme další Usmanovu titulovou obhajobu?

Kuba Jan Chyba


Další články