Sleduj nás

UFC 249 zná datum, lokaci i obsazení hlavního duelu

UFC 249 zná datum, lokaci i obsazení hlavního duelu

I navzdory tomu, že se UFC s pořadovým číslem 249 dříve v tomto měsíci zrušilo, tak nyní je opět na trati. A kromě pouhého data zná už i přesnou lokaci.

Prezident společnosti Dana White před pár dny oznámil, že první turnaj, jenž se po této koronavirové pauze uskuteční, bude uspořádán bez diváků a že se tak stane 9. května. Místo konání ovšem nikomu neprozradil, což napravil nyní až server MMA Fighting, podle něhož bude celý galavečer hostit Florida. Tato informace byla později potvrzena sportovní komisí.

Jak bude vypadat složení bojové karty? „Bude to monstrózní. Ta největší, jaká kdy byla,“ komentoval Dana White, který hledá způsob, jak fanouškům hned na úvod dodat něco, na co budou ještě dlouho vzpomínat.

gaethje_ferguson

Velmi očekávanému turnaji by tak měla vévodit dvojice Tony Ferguson vs. Justin Gaethje (o titul dočasného šampiona lehké váhy), jimž bude dělat předskokana Henry Cejudo s navrátilcem Dominickem Cruzem (o regulérní pás bantamové váhy). A pokud se UFC domluví s Jorgem Masvidalem a Kamaru Usmanem na platových podmínkách, je možné, že zde přivítáme i třetí titulový zápas. Původně jsme se zde měli vidět také  s Amandou Nunes, ta si však hodlá počkat, až se situace okolo koronaviru uklidní.


Zprávy ohledně bojového ostrova UFC jsou sice pravdivé, ale vše se nerozběhne dříve než po polovině května, spíše však jeho koncem. A protože se chce White vrátit do práce co nejdříve, hledání nové lokace bylo logickým tahem.


Další články