Sleduj nás

UFC 238: Cejudo vs. Moraes, live stream a výsledky

UFC 238: Cejudo vs. Moraes, live stream a výsledky

Kdo bude novým šampionem bantamové váhy, jak zvládne Ferguson svůj návrat a uhájí Shevchenko titul v muší váze? To jsou otázky, na něž se dozvíme odpověď v noci ze soboty 8. na neděli 9. června.

Jak jistě víme, bývalý šampion T.J. Dillashaw si právě odpykává svůj dvouletý trest za doping, což vedlo UFC v čele s Danou Whitem k vyřešení jedné zásadní otázky: Kdo zaujme jeho místo? Netrvalo dlouho a objevili se dva kandidáti, kteří pro svou šanci udělali vše, co jen mohli. Dvaatřicetiletý Henry Cejudo (14-2-0) je současným králem muší váhy a svým krokem o stupínek výše se rozhodl přepisovat dějiny - pokud mu to vyjde. Na druhou stranu barikády se totiž proti němu postaví brazilská bestie Marlon Moraes (22-5-1), která prohrála jen jedno ze svých předchozích osmnácti utkání. Právě těmto dvěma dychtivým borcům bude patřit hlavní zápas jinak nabitého večera.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Chvíli před bojem o pás šampiona bantamové váhy vstoupí do klece i současná královna ženské muší váhy Valentina Shevchenko (16-3-0), jež bude své panství bránit proti nájezdům od Jessicy Eye (14-6-0). Ta si svou šanci zasloužila po třech po sobě jdoucích výhrách, přičemž ta poslední přišla nad Katlyn Chookagian. Hvězdy by podle všeho měly být nakloněny aktuální peruánské šampionce.


A na co se diváci těší patrně ze všeho nejvíce, to je jeden velice očekávaný comeback. Je to stále pár týdnů, co světem MMA zatřásla velká novina. Dřívější dočasný šampion Tony Ferguson (24-3-0), jenž už 11 zápasů v UFC nenašel přemožitele, se vrací! Málokdo tomu mohl uvěřit, zejména po těch psychických problémech, které ho trápily, ale nakonec mu přeci jen lékaři dali povolení a on na nic nečekal a hned kývnul na další velkou výzvu. Ta nese název Donald Cerrone (36-11-0), jehož rekord nás od přechodu do lehké váhy odkazuje na tři po sobě jdoucí výhry. Vyhraje-li i počtvrté, měl by být dalším, kdo vyzve Khabiba či Poiriera v boji o titul. Totéž však platí v případě Fergusona.

Live stream

Hlavní karta UFC 238, které se koná v Chicagu, začíná ve 4 hodiny ráno a živě ji můžete sledovat na stanici Nova Sport 2. Zdali byste si rádi vychutnali i prelims, můžete upřednostnit internetové streamy. 


UFC 238, výsledky:
 • Henry Cejudo def. Marlon Moraes via third-round TKO (4:51)
 • Valentina Shevchenko def. Jessica Eye via second-round TKO (0:26)
 • Tony Ferguson def. Donald Cerrone via second-round TKO (5:00)
 • Petr Yan def. Jimmie Rivera via unanimous decision
 • Blagoy Ivanov def. Tai Tuivasa via unanimous decision
 • Tatiana Suarez def. Nina Ansaroff via unanimous decision (29-28 x3)
 • Aljamain Sterling def. Pedro Munhoz via unanimous decision (30-27 x3)
 • Alexa Grasso def. Karolina Kowalkiewicz via unanimous decision (30-27 x3)
 • Calvin Kattar def. Ricardo Lamas via first-round KO (4:06)
 • Xiaonan Yan def. Angela Hill via unanimous decision (29-28 x3)
 • Darren Stewart def. Bevon Lewis via unanimous decision (29-28 x2, 30-27)
 • Eddie Wineland def. Grigory Popov via second-round TKO (4:47)
 • Katlyn Chookagian def. Joanne Calderwood via UD (30-27, 29-28 x2)

Další články