Sleduj nás

UFC 231: Neporazitelnost Ortegy byla zastíněna skvělým Hollowayem

UFC 231: Neporazitelnost Ortegy byla zastíněna skvělým Hollowayem

Ještě než největší bitva v celé historii pérové váhy pod vlajkou UFC vůbec začala, řadili někteří bookmakeři Briana „T-City“ Ortegu jako favorita mistrovského duelu. Jak se ale nakonec ukázalo, šampion Max „Blessed“ Holloway nedal svůj pás nadarmo.

UFC 231: Neporazitelnost Ortegy byla zastíněna skvělým Hollowayem

Rodák z Honolulu se těsně před zápasem nechal slyšet, že nerozumí tomu, proč mu tolik lidí nevěří. Celá planeta se nechala pobláznit jakousi T-City euforií, jež měla nastolit svůj čestný řád i po souboji, který by se podle svého obrazu nakonec dal považovat za jednoho z horkých kandidátů na nejlepší duel roku.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Všude slyším jen Brian tohle a Brian tamto, ale všimli jste si vůbec, že to, co dokázal on, jsem dokázal já také? A to v dvakrát tak velkém množství! Že on vyhrál šest zápasů v UFC za sebou? Já vyhrál dvanáct! Že porazil bývalého šampiona? Já porazil dva! A jednoho dokonce dvakrát! Tak co se světu nelíbí?“ ptal se.

A odpověď přišla, jak Max sliboval, až v samotném utkání. Oba zápasníci si v něm nic nedarovali a zejména havajský borec v něm zasypával svého soupeře přesnými údery, až jsme se kolikrát divili, co všechno je schopný lidský duch vydržet. Tvář Ortegy byla prakticky od prvního kola celá od krve a nebýt rozhodnutí doktora, který po čtvrtém kole sedmadvacetiletému Američanovi nedovolil pokračovat, on sám by se zlomit nenechal.


V souvislosti s UFC 231, které se konalo v kanadském Torontu, je ještě potřeba zmínit, že v něm byla korunována nová šampionka muší váhy. Valentina Shevchenko se po předešlých neúspěších s Amandou Nunes konečně dočkala a svou polskou protivnici Joannu Jedrzejczyk udolala jasně na body.

Prelims

  • Nina Ansaroff defeated Claudia Gadelha via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)
  • Jessica Eye defeated Katlyn Chookagian via Split Decision (29-28, 28-29, 29-28)
  • Elias Theodorou defeated Eryk Anders via Split Decision (29-28, 28-29, 29-28
  • Gilbert Burns defeated Olivier Aubin-Mercier via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Hlavní karta

  • Thiago Santos defeated Jimi Manuwa via Knockout (Round 2, 1 minute and seconds)
  • Hakeem Dawodu defeated Kyle Bochniak via Split Decision (29-28, 30-27, 30-27)
  • Gunnar Nelson defeated Alex Oliveira via Submission (Rear Naked Choke, Round 2, 4 minutes and 17 seconds)

Další články