Sleduj nás

Turnaj století UFC 300 doplňuje boj o pás BMF, Justin Gaethje se dočká první obhajoby

Turnaj století UFC 300 doplňuje boj o pás BMF, Justin Gaethje se dočká první obhajobyFoto: UFC

Dana White opravdu dělá z UFC 300 turnaj století, který nyní doplnil držitel BMF opasku Justin Gaethje.

Vždy jednou týdně Dana White oznamuje nové zápasy, které se zařadí na už tak bohatou kartu jubilejního turnaje UFC 300, o kterém již teď víme, že se na něj bude hodně dlouho vzpomínat. Do předních taháků celé fight card se nově zařazuje držitel pásu pro „Největšího grázla planety“ Justin Gaethje, který se 13. dubna ve Vegas střetne s Maxem Hollowayem.

Max býval dlouhá léta neporazitelnou ikonou pérové váhy, než jej z trůnu sesadil Alexander Volkanovski. Je to jediný soupeř, na kterého havajský borec nedokázal vyzrát, a protože se to stalo opakovaně, tak pochopil, že svůj odkaz v této divizi nenaplní. Přesun s váhou nahoru byl logickou možností.

Justin Gaethje doufal, že bude moct na jaře nového roku zabojovat o regulérní titul lehké váhy, ale protože je šampion Islam Makhachev zraněný – vrátí se údajně v létě – tak si mohl vybrat. Buďto si na něj počkat, anebo se mezitím pokusit obhájit svůj symbolický, nicméně mezi zápasníky velice chtěný BMF titul. Držet se v plném pracovním nasazení bylo pro Justina důležitější.

Od zápasu těchto borců se dá očekávat skvělá štípaná, která i navzdory jejich drsnému bojovému stylu může trvat celých pět kol. Ani jeden z bojovníků nemá ve zvyku se vzdávat a vždy chodí až na naprostý okraj svých fyzických možností.

UFC 300

Vedle Gaethjeho s Hollowayem nám ještě Dana White oznámil, že se na kartu turnaje UFC 300 přidává dvojice veteránů Bobby Green s Jimem Millerem, pro něž to teoreticky může být derniéra na bojové scéně. Bobby v UFC slouží jedenáct let, Jim dokonce už patnáct.

S ohledem na to, jak je tento galavečer nabitý, se dá předpokládat, že budou Jiří Procházka s Aleksandarem Rakičem zařazeni pouze na prelims. I tak to je čest na takovéto akci vůbec účinkovat.


Další články