Sleduj nás

Troufalý Ankalaev namíchl Pereiru a ten s ním odmítl zápas. Šance pro Procházku?

Troufalý Ankalaev namíchl Pereiru a ten s ním odmítl zápas. Šance pro Procházku?Foto: UFC

Magomed Ankalaev měl k šampionovi Alexu Pereirovi velice absurdní požadavek, který musel odmítnout. Vysvitla tak naděje pro Procházku?

V divizi polotěžké váhy máme nečekaně velký přetlak. O titul se hlásí hned několik borců, přičemž šampion Alex Pereira by je nejraději všechny přeskočil a sám se vydal do těžké váhy pro další mistrovský opasek. Zatím to ale nevypadá, že by tento jeho krok UFC schvalovalo.

Jirka se dle oficiálního žebříčku nachází na příčce číslo jedna, nad ním je jenom šampion, a tak by teoreticky mohl mít v dalším boji o titul přednostní slovo. Pravda je ale taková, že dvojka žebříčku – Magomed Ankalaev – se aktuálně nese na vlně deseti výher, které nejdou opomíjet, a tak by před Jirku mohla předskočit… A jak jsme se nyní dozvěděli, očividně i předskočila, ale ne zrovna úspěšně.


„Bylo nám předloženo, zdali bychom se nechtěli utkat s Magomedem Ankalaevem. Problém nicméně je, že se chce utkat v Abú Dhabí, a to je pro nás strašně daleko (26. října). Nikdo neví, co bude na podzim, my chceme bojovat hned,“ řekl Pereirův trenér Glover Teixeira serveru Combate.

„Nevím, proč bych měl bojovat až někdy na konci roku,“ přidával se sám Pereira. „Možná to nasvědčuje tomu, že Ankalaev není připravený a potřebuje čas, aby mi mohl čelit. Nechápu, proč chce bojovat až za tak dlouho. Ten člověk je strašně komplikovaný,“ kroutil nad jeho žádostí hlavou.


„Upřímně, já tu jsem proto, abych zápasil, a vůbec nerozumím tomu, proč si někdo musí vybírat místo a lokaci, jako by na tom záleželo. Pokud mám bojovat v Abú Dhabí, pak to pro mě není žádný problém, ale pořád to je zatraceně daleko, takže Ankalaevovi říkám ne,“ uvedl Pereira.

A teď před námi máme dvě možnosti. Buďto Magomed Ankalaev ze svého nároku ustoupí a přijme nějaký dřívější termín, anebo dostane šanci Jiří Procházka, který se nechal slyšet, že je připravený do boje naskočit klidně už za dva týdny v Brazílii.

Měli bychom si dodat i to, že Alex Pereira má zlomený prst u nohy. Jelikož je však z jiného těsta, tak bolest necítí, ba dokonce se s ní popasoval už v duelu s Jamahalem Hillem a pořád touží po co nejdřívějším návratu do klece.Další články