Sleduj nás

Třetí zápas s Pereirou? Procházka je na naši divizi malý, měl by odejít, navrhuje Ankalaev

Třetí zápas s Pereirou? Procházka je na naši divizi malý, měl by odejít, navrhuje AnkalaevFoto: UFC

Jiří Procházka se nechal slyšet, že věří tomu, že by v trilogii proti Alexovi Pereirovi mohl mít více štěstí. Na to však bleskově zareagoval Magomed Ankalaev. 

Už je tomu týden, co Jiří Procházka prohrál životní zápas, ale jeho dozvuky slyšíme dodnes. Může za to především výsledek, který přinesl více otázek, než na kolik jich odpověděl. 

Jirka už před časem naznačil, že by se mohl přesunout do střední váhy, což nyní po prohře s Pereirou podpořil i jeho trenér Martin Karaivanov. Následně ale Jirka prozradil, že by ho s Pereirou lákala trilogie, což celou situaci opět více zamotává, až se do konverzace rozhodl vložit Magomed Ankalaev. 

“Jdi do střední váhy, jsi příliš malý!” napsal ruský bijec stručně svou pošramocenou angličtinou. Věříme ovšem, že nyní svou odpovědí nechtěl nikoho dehonestovat, naopak chtěl českému bojovníkovi usnadnit rozhodování, až bude s týmem diskutovat o tom, jakým směrem se má vydat dále. 

Procházka se samozřejmě bude muset rozhodnout podle sebe. Takový Alex Pereira rovněž dlouhá léta působil ve střední váze (do 84 kilogramů), a to má o poznání mohutnější stavbu těla. Jak člověk postupně stárne, pak je pro něho náročnější si plnit hmotnostní povinnosti, a tak se nakonec přesunul do polotěžké váhy (93 kg). 

Když se měl Martin Karaivanov vyjádřit, co by pro Jirku vymyslel, navrhoval vesměs totéž. Nyní čerstvý restart ve střední váze, pokusit se tam získat pás a poté se navrátit do polotíhy. Zopakoval ovšem, že to rozhodnutí nezáleží na něm, bude o něm v blízké době diskutovat celý tým. 

A co se šampiona Pereiry týče, ten už je myšlenkami ještě dále. Jakmile to bude možné, rád by se přesunul až do těžké váhy a pokusil se tam získat třetí mistrovský opasek.Další články