Sleduj nás

Trenér Tonyho Fergusona popisuje, co šlo v souboji s Justinem Gaethjem špatně

Trenér Tonyho Fergusona popisuje, co šlo v souboji s Justinem Gaethjem špatně

Justin „The Highlight“ Gaethje (22-2) přesekl na UFC 249 dvanáctizápasovou vítěznou šňůru Tonyho „El Cucuy“ Fergusona (25-4) a vysloužil si tak titul dočasného šampiona. Co ovšem bylo s pověstným americkým strašákem špatně, že se nechal takhle téměř jednoznačně přejet?

„Tony nebyl v takové formě, v jaké jsme zvyklí ho vidět, ale snažil se být aktivní. Justin předvedl pekelně dobrý výkon. Dokázal totiž těžit z Tonyho chyb,“ dostával se ke slovu Rashad Holloway, boxerský kouč šestatřicetiletého amerického bojovníka, jehož tvář se během sobotní noci zavalila do rudé barvy. Lékařský tým dokonce odhalil, že měl Ferguson zlomenou očnici, nyní jej čeká zdlouhavá rekonvalescence.

„Tony se snažil bojovat ve svém klasickém stylu, avšak zároveň tam byla spousta věcí, které normálně dělá, ale nyní nemohl. Osobně si myslím, že to bylo kvůli Justinovi, který se skvěle připravil. Takhle to bohužel občas chodí,“ litoval Holloway, jenž uznal kvality Fergusonova soupeře. Ten si teď vysloužil vstupenku k boji o regulérní titul v lehké váze. Soupeřem by mu měl být již toto léto Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0).


ferguson_gaethje

Problémem slavného El Cucuye bylo hlavně to, že moc často inkasoval. Mnohem více, než jsme už něj zvyklí. A Gaethjeho rány umí pěkně štípat, o čemž se přesvědčila již celá řada soupeřů předtím.


„Naším herním plánem bylo, abychom nechodili dovnitř do otevřeného boje. Chtěli jsme Justina načínat z dálky, držet si distanc a navádět si ho na naší pravou stranu. Tonymu se to párkrát dařilo, ale nedařilo se mu to tak moc, jak jsem si přál já… Ale co už, Tony je Tony. On se rád zapojuje, rád zkouší různé věci, a proto ho lidé tak obdivují. Myslím si, že bych byl raději, kdybych viděl Tonyho lépe pracovat nohama. Na začátku boje mu to ještě celkem šlo. Když si držel odstup, Justina tím vyváděl z míry,“ pravil Holloway.

„Samozřejmě jsme všichni čekali, že uvidíme Tonyho více na zemi. Že uvidíme nějaké pokusy o submise a že uvidíme nějaké jiu-jitsu, ale v ten stejný okamžik nesmíme zapomínat na to, že Justin nám to nedovolil. Když se díváte na záznamy jeho zápasů, on prostě jen tak nedovoluje svým soupeřům, aby ho stáhli na zem. Tohle mu jde skvěle,“ uzavřel trenér El Cucuye. 


Další články