Sleduj nás

Trenér: Pereiru jsme měli na lopatě! Chybělo tam trochu dravosti po ukončení zápasu

Trenér: Pereiru jsme měli na lopatě! Chybělo tam trochu dravosti po ukončení zápasuFOTO: UFC

Emoce a velké zklamání postupně opadají a za chvilku přijde čas vrátit se zpět k tvrdé práci. Trenéři nejlepšího tuzemského bojovníka si poslední prohru poctivě analyzují, a ví, na čem zapracovat, aby se dlouho neopakovala.

Návrat po těžkém zranění a více než roční pauze je pro každého bojovníka náročný. Pokud se jedná o comeback rovnou do titulového zápasu organizace UFC, můžete si tento tlak vynásobit deseti. Dalším extrémem je, pokud na druhé straně klece čeká stroj na bolest v podobě rozjetého Alexe Pereiry. Jiří Procházka toto kombo absolvoval v sobotu, a i když nezvítězil, nemusí se za svůj výkon rozhodně stydět.

„Souboj hodnotím dobře, úvodní kolo jsme vyhráli a v tom druhém jsme, domnívám se, nezačali zrovna špatně. Na začátku byl Jirka takový opatrnější, ale zápas se vyvíjel dobře. Bylo to před ukončením, nehnal se za tím úplně, což je nepochybně škoda, když jsme měli Pereiru nahuleného. Alex se sice tvářil pořád stejně, ale rozhodně mu nechutnaly ty spodky, navíc jsme ho měli pod tlakem,“ všiml si těžké chvilky Jaroslav Hovězák.

Vše se zlomilo v poslední minutě druhého kola, kdy Jiří vyrazil kupředu, ale inkasoval Alexovu nacvičenou kombinaci v podobě pravého a levého háku. Lehké podklesnutí v kolenou značilo, že Brazilec trefil tvrdě a přesně. Salva loktů a Jiřího pád na záda pak donutilo Marca Goddarda k poměrně rychlému ukončení zápasu.

„Co se mě týče, jde o předčasné ukončení, jelikož se Jirka v minulosti dostal i z horších situací. Možná byl chvilku out, nicméně to byl i v duelu s Dominickem Reyesem. Tady se bavíme o hlavním a titulovém zápase a takové ukončení je určitě předčasné,“ nepochybuje o lehké křivdě Martin Karaivanov. Bohužel, na výsledku zápasu již nikdo nic nezmění, a tak je potřeba dívat se kupředu. Jiří se již po třech dnech vrátil do tréninkového procesu.


“Učiníme několik kroků zpátky k tomu jeho původnímu stylu a dravosti. Chyběla tam dravost po ukončení. A nevím, zda to nemohlo být i nějakou nervozitou... Do toho se nám nevyhnuly nějaké zdravotní trable, ovšem to je věc, na kterou se nechceme a nebudeme vymlouvat. Vrátíme se silnější,“ uzavřel optimisticky Hovězák.

Zdroj: CNN Prima News


Další články