Sleduj nás

Trenér legendárního Andersona Silvy odhaluje: Souboj s McGregorem je ve hře

Trenér legendárního Andersona Silvy odhaluje: Souboj s McGregorem je ve hře

Přehoupneme-li se několik týdnů dozadu, irský zápasník, který se právě chystal na svůj duel s Khabibem, nám prozradil, že bude přijímat pouze ty duely, jaké budou stát za to. Mezi možnými kandidáty dokonce zmínil i jméno Andersona Silvy, přezdívaného Spidera, jehož přirovnává k těm nejlepším legendám vůbec.

A protože jsou oba zápasníci rozdílných váhových kategorií, nejlepší způsob, jak jejich střet zrealizovat, je přesun do nové hmotnostní třídy. Z toho, co nám nasvědčují první spekulace, by se jednalo o něco mezi velterovou a střední váhou. 

„Máme tu jisté plány, takže se dá říct, že na něčem pracujeme,“ uvádí kouč hvězdného Spidera Rogerio Camoes. „Pokud si na tom dáme záležet, můžeme přejít do něčeho okolo 179-180 liber (přibližně 81-82 kg),“ přibližuje.


Trenér legendárního Andersona Silvy odhaluje

Silva je pomalu o hlavu větší než McGregor, takže by to pro irského reprezentanta byla další opravdová výzva. „Není to pro nás žádná novinka. Už od UFC 200, kdy Anderson bojoval s Cormierem, se o jejich střetu mluvilo. Jediné, co Silvu zastavilo, byla prohra,“ vysvětluje. 


Takže kdyby Silva přemohl Cormiera, zápas s McGregorem by proběhl už dříve? „Přesně tak. Conor byl předmětem našeho zájmu již tehdy a nyní se k němu jenom vracíme. Jediný rozdíl je v tom, že předtím byl na vrcholu svých sil, což bylo ještě větším lákadlem pro všechny diváky,“ říká. 

Můžeme tedy očekávat v dané věci nějaký progres? „Uvidíme. Když jsem byl naposledy v Los Angeles, což není tak dávno, Silva mi řekl, že je připravený se vrátit a chce právě utkat s Conorem. Je dobrý vědět, že má stále chuť bojovat,“ doplňuje Camoes.


Další články